Policisté, celníci, kontroloři ministerstva zemědělství i hygieny. Všichni se zaměřili na jediné, prohibici.

V terénu byli i městští strážníci. „Kamenné obchody, restaurace a bary jsme nechali státní policii a celní správě. My jsme se od začátku zaměřili především na stánkové prodejce. Většina z nich prohibici dodržuje," uvedl velitel berounských strážníků Pavel Novák. Pouze v jednom případě narazili na prodejce, který zatím o zákazu nic neslyšel. „Bylo to v počátku prohibic, tak jsme ho pouze upozornili na zákaz prodeje lihovin nad 20 procent objemového alkoholu," dodal Pavel Novák.

Máme tedy za sebou první prohibiční víkend. Podle vyjádření velitele městské policie patřil v Berouně uplynulý víkend mezi ty klidnější. Že by ale prohibice dokázala vyřešit rušení nočního klidu v Berouně a různá výtržnictví, tomu nevěří. Mluví tak z letité zkušenosti. „Rapidní vliv na noční život v Berouně prohibice mít nebude. Lidé se dokáží pořádně opít i po pivu nebo vínu a dělají pak také výtržnosti. A to nemluvím o drogové problematice," vyvrátil Pavel Novák domněnky některých Berouňanů, že nyní by mohl být noční život ve městě klidnější.

Dokazují to i místní bary a diskotéky, kde bylo o víkendu stejně živo jako kterýkoli jiný víkend. Náladu si nenechal zkazit ani Radek, který si s kamarády zašel do svého oblíbeného klubu. „Co se mě týče, k životu alkohol nepotřebuji. Dobrou náladu mám i po sedmi pivech," konstatoval rozvážně mladý muž, kterého prý prohibice nedostane.