Už pět měsíců je berounské kino Mír zavřené. Závěrečná etapa rekonstrukce se ale blíží ke svému závěru a od 9. srpna se zase do kina vrátí filmy i diváci.

Po téměř půlroční pauze bude první den v kině rozhodně stát za to. Slavnostního otevření zmodernizované budovy se ujme ministr kultury Jiří Besser.
V té době již ale nebude prvním mužem berounské radnice. Necelé tři hodiny před slavnostním otevřením kina totiž Jiří Besser na mimořádném zasedání složí funkci starosty Berouna. Po slavnostním otevření kina se ve večerních hodinách začne v berounském kině Mír promítat historicky první film ve 3D technologii.

„Bude to Avatar. Jsem filmový nadšenec, a tak i když jsem tento titul viděl, určitě si tuhle berounskou premiéru nenechám ujít,“ uvedl obyvatel Berouna a filmový nadšenec Jiří Hora.

Předprodej vstupenek zatím zajišťuje videopůjčovna Na Klášteře, pokladna v kině Mír bude otevřena až od pátku 6. srpna.

Ačkoli za filmy ve 3D rozlišení zaplatí diváci víc, stále bude Beroun v porovnání s pražskými multiplexy lacinější. „Chceme pokračovat ve stejném principu jako před rekonstrukcí. To znamená, že cena vstupenky by měla být nejméně o třetinu levnější než v Praze,“ upozornil na zachování přijatelných cen místostarosta Tomáš Havel.