Novinka Povodí Vltavy ochrání obyvatele z lokality kolem Červeného potoka už od konce letošního listopadu. To je termín ukončení stavby za jednadvacet milionů korun, jejímž dodavatelem je Metrostav.

„V současné době končí stavba levobřežní opěrné stěny, stavba pravobřežní opěrné stěny začala," upřesnil aktuální stav Rostislav Jurka z Metrostavu.

Při stavbě pravobřežní opěrné zdi musí dodavatel navíc oddělit nově položené potrubí středotlakého plynovodu, které je v prostoru mezi silnicí a budoucí opěrnou zdí.

Vlastní stavební práce byly zahájeny v jarních měsících letošního roku. Zoolog David Fischer se však nejprve musel postarat o záchranu raků a ostatních živočichů. Do horní části Červeného potoka přesunul tři stovky raků, několik tisíc mřenek a přibližně tisícovku střevlí.
V jarních měsících příštího budou dokončené sadové úpravy a finální povrch komunikací. Podle zástupců stavby se tak stane do konce dubna 2013.

A jak nová protipovodňová opatření Hořovické ochrání? „Díky ochranným zdím, hrázím a rozšíření koryta Červeného potoka a jeho kapacity bude moci městem bez větších škod projít stoletá voda," tvrdí za Povodí Vltavy Petr Kubala.