Pro děti není zdejší škola jen vzdělávací ústav, ale i místo, kde je čeká spousta dobrodružství. A jedno z nich si o víkendu užilo i téměř šedesát prvňáčků. Ve svých třídách, kde se obyčejně snaží napsat první věty a perou se s matematikou, tentokrát nocovali. A navíc je čekala řada úžasných zážitků.


„Nejprve jsme se vydali do pohádkové země Vítězslavy Klimtové. A skřítkové děti opravdu nadchli, takže jsme je po návratu do školy malovali na tašky, které děti dají maminkám jako dáreček," přiblížila program vedoucí školní družiny Jana Chlupová. Děti si mezitím pod dohledem svých třídních učitelek připravovaly spacáky ve svých třídách.

„Je to vlastně taková zkouška před naším odjezdem na školu v přírodě," dodaly třídní učitelky.

A prvňáčkové zkoušku složili na výbornou. Přitom řada z nich prý byla přes noc od maminky poprvé. „Ještě nikdy jsem nespal pryč od rodičů. Mám sebou karimatku, spacák, polštářek a plyšáčka Punťu," svěřil se Martínek Dolejší. Nele Kocourkové se také líbilo nocování ve škole: „Už jsem se nemohla dočkat."

Celá akce by se nepovedla, nebýt nadšení a elánu třídních učitelek, vychovatelek i rodičů, z nich někteří napekli dětem něco na zub.