Měli jsme sice kde bruslit, ale v šatnách byla pěkná zima. Shodují se lidé, kteří si v loňském roce užívali první sezonu zakrytého hořovického zimního stadionu.Nájemcem a provozovatelem hořovického zimáku je David Jícha, majitelem město Hořovice. Před další sezonou si museli poradit nejen se studenými šatnami, ale i s dalšími neočekávanými problémy.

První bruslaři vyjedou na led už v sobotu 12. října. „V kabinách je nejen nové plynové topení, ale museli jsme je i zateplit. Navíc jsme upravili ledovou plochu a na rolbě jsme vyměnili několik dílů," vyjmenoval David Jícha, který připomněl i vážnou situaci, kdy koncem minulého týdne na zimním stadionu unikal čpavek. K případu byli přivoláni i hasiči. „Na vině byly netěsnící ventily, o jejich výměnu se postaralo město Hořovice," konstatoval David Jícha.

Podle provozovatele bude hořovický zakrytý zimní stadion letos využitý více než v loňském roce. „Bude se zde hrát hokejová krajská liga v hokeji. Své zápasy zde odehrají i Hořovičtí. Meziokresní přebor zde odehrají Žebrák i Cerhovice. Navíc dorost ze Žebráku zde bude hrát krajskou ligu a žáci krajskou soutěž," vyjmenoval David Jícha.

Ten si chválí spolupráci s městem, které se hodlá podílet na letošních investicích. Jedná se například o novou vzduchotechniku a zastínění proti slunci. Tato úprava je nutná pro udržení stabilní teploty. Bylo třeba vyřešit také havárii s vodou. Příspěvek města ve výši 400 tisíc korun budou ještě schvalovat zastupitelé.

Vstupné se pro letošní rok nemění a hodiny pro veřejnost budou uveřejněné na internetových stránkách. Podrobně o nich bude informovat i Berounský deník.