Hýskov/ Základní škola v Hýskově letos prožívá boom. V novém školním roce ji navštěvuje 23 prvňáčků. „Je to velká událost. Tolik dětí v první třídě nepamatujeme už hodně dlouho. Podle mne už asi dvanáct let,“ pochvaluje si ředitelka hýskovské základní školy Lenka Štětková.


V posledních letech usedalo do školních lavic v první třídě kolem 11 až 13 dětí. Nejvíce jich bylo 17. „Letos je to výjimka, že se do první třídy naší základní školy zapsalo tolik dětí. Jsme za ně rádi. Neumím si ale představit, že by to tak bylo i v následujících letech,“ poznamenala starostka Hýskova Ivana Týlová.


Při takovém trendu by obec musela zřejmě uspíšit rozsáhlou přístavbu základní školy, se kterou v budoucnu počítá a na níž se už nějakou dobu připravuje.


Počet žáků v hýskovské základní škole stoupl už v loňském roce, kdy vedení obce investovalo nemalé finanční prostředky do vybudování nové třídy. Tím vlastně předešlo i problémům, které by je letos v září čekaly.


Nový školní rok s sebou přinesl i spoustu zajímavých změn. Na děti čekala nová šatna a rozšířené vchody. „Velkou radost ale máme z interaktivní tabule, která je v prvním ročníku. Budou ji využívat ale i ostatní třídy. Příprava učitelů na výuku bude sice o něco náročnější, pro děti je ale tabule velkým zpestřením. Obci a sponzorům děkujeme za finanční podporu, bez které by se nám všechny tyto změny nepodařilo zrealizovat,“ uvedla ředitelka školy. Interaktivní tabule stála 104 000 korun. Na její pořízení přispěli i rodiče školáků dobrovolným vstupným na červnové akademii.⋌ (rom)