„Stavba řeší rekonstrukci stávajících silnic v zastavěném území měst Beroun a Králův Dvůr. Obě komunikace potřebují výrazně zlepšit technické parametry, které již neodpovídají současným dopravním požadavkům. Jedná se především o dlouhodobě nevyhovující stavební stav vozovek a odvodnění,“ upřesnila mluvčí Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje Petra Kučerová.

Začalo se v Králově Dvoře výstavbou kanalizace mezi mostem u domu s pečovatelskou službou, lokalitou Na Knížecí a následně Jungmanovou ulicí. Křižovatka už je na tomto místě částečně uzavřená a provoz je řízen kyvadlově. Objízdná trasa pro nákladní vozidla nad šest tun vede po dálnici D5. Pro lehčí vozidla a autobusy jedoucí ve směru od Zahořan je objízdná trasa vyznačená přes Tři Vršky, ulicemi Okrajová, Na Máchovně a Košťálkova. A to z důvodu, že Na Knížecí nyní nejde odbočit vlevo.

Protihluková stěna na dálnici D5 nedaleko Zdic před opravou.
Řidiči musí počítat s omezením na D5 kvůli opravám protihlukových stěn u Zdic

„Z tohoto důvodu byly zrušeny autobusové zastávky Králův Dvůr, Jungmannova ulice a Králův Dvůr – škola. Za tuto zastávku je nyní zřízena náhradní před křižovatkou u Zahořan. Vozidla do 3,5 tuny mohou projíždět ulicí Pod Hájem. V rámci druhé části první etapy dojde dodatečně k přemístění autobusové zastávky Na Knížecí ve směru na Beroun,“ upřesnila mluvčí radnice Romana Šimková.

Druhá etapa by měla vypuknout už za 14 dní a stavební práce se rozšíří také do Jungmannovy ulice, která se uzavře v úseku od křižovatky až k místní základní škole. Provoz vozidel na Plzeňské ulici bude nadále řídit světelná signalizace.

Kácení topolu v ulici Na Parkáně v Berouně.
OBRAZEM: Statný topol v berounské ulici Na Parkáně dožil. Měl poškozené kořeny

Starosta Králova Dvora Petr Vychodil vyzval veřejnost především ke shovívavosti. „Rekonstrukce Plzeňské a Jungmannovy ulice je rozsáhlým projektem, který si vyžádá velkou toleranci a trpělivost obyvatel města i motoristů z okolních obcí. Akce potrvá do prosince příštího roku. Součástí projektu je prodloužení chodníku do Zahořan,“ uvedl starosta.

V rámci stavby vzniknou tři nové okružní křižovatky. Opravy se budou týkat i dvou mostů přes Dibří potok. Lidé se musí připravit i na to, že zahořanský most bude uzavřený téměř rok. Investoři celé akce jsou města Králův Dvůr, Beroun a Středočeský kraj.