Škoda, která vznikla místní skupině rybářů není malá, daleko větší je ale ta, kterou způsobil přírodě. V rybníce, který měl zvláštní režim hospodaření, žili chráněné druhy obojživelníků. A ty z rybníka zmizely i s vypuštěnou vodou a pravděpodobně nepřežijí blížící se zimu.

„Neznámý pachatel odstranil u rybníka horní dřevěné víko stavidla a poté vyndal dřevěné zábrany a tím vypustil rybník. Policie nevylučuje, že se bude snažit odcizené ryby nabízet k prodeji například do restauračních zařízení," uvedla k případu mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková s tím, že pachateli v případě dopadení hrozí dvouletý trest odnětí svobody..
O kublovský rybník, který kdysi sloužil jako obecní koupaliště, se stará už deset let místní skupina rybářů, patřící pod Rybářský svaz Křivoklát.

„Něco podobného se naší organizaci ještě nestalo. Přišli jsme asi o dvě stě kusů ryb. Takové množství ryb není jednoduché prodat. Podle mne si náš rybník někdo vytipoval a vylovil ho na zakázku nějakého soukromníka. Od policie vím, že to není v České republice první případ," uvedl k případu hospodář Rybářské organizace Křivoklát Jiří Andrle.

Vodní nádrž U Křížku nechala v roce 2004 obec opravit s pomocí dotace ve výši 703 277 korun. Dotace byla od Agentury ochrany přírody a krajiny České republiky. „Rybník se jako koupaliště nevyužíval už desítky let. Po rekonstrukci se obec rozhodla, že rybník pronajme," poznamenal starosta Kublova Josef Matějka.

O dlouhodobém pronájmu obecní vodní nádrže hlasovalo kublovské zastupitelstvo v roce 2005. Tehdy se o něj zajímalo Myslivecké sdružení Velíz Kublov a místní rybáři, kteří ho nakonec získali.

„Podmínkou provozování nádrže je zákaz intenzivního chovu ryb, ryby se nesmí přikrmovat a rybník nesmí být hnojen, celý areál má být udržován v co nejpřirozenějším stavu. V rybníce žily vzácné druhy žab a kvůli chráněným obojživelníkům, byl v rybníce omezený počet ryb. Chov línů a petlínů byl podružný," vysvětlil Jiří Andrle.

Jakékoliv informace související s tímto případem mohou občané sdělit policistům na Obvodní oddělení Zdice nebo na tel. 974 872 730.