Berounsko/ Na žádost občanů Hořovic se zástupci města rozhodli zvýšit bezpečnost dětí před mateřskou školou. Hořovičtí hodlají instalovat bezpečnostní zábranu proti východům z mateřské školy. Zároveň však upozorňují, že na chodníku za děti zodpovídají především rodiče. „Zábradlí umístíme tak, aby zabránilo vběhnutí dítěte do vozovky. Posílíme tím bezpečnost. Lidé by si však měli uvědomit, že na chodníku si musí dítě ohlídat sami. Pokud si maminky povídají na chodníku a dítě vběhne do vozovky, tak to je opravdu věc rodičů, nikoliv města,“ upozornil starosta Hořovic Luboš Čížek.

Pro zajištění větší bezpečnosti dětí se rozhodli i zástupci města Hostomice. Na přechodu chrání školáky již několik měsíců dva radary. Jejich pořízení umožnila nejen finanční podpora Středočeského kraje, ale dokonce i veřejná sbírka. „Lidé z Hostomic podpořili nákup dopravního značení více než 22 tisíci korunami. Není jim bezpečí dětí lhostejné,“ uvedl starosta Hostomic Vít Šťáhlavský.

Radary u hostomické školy nejsou jedinou úpravou, která má zpomalit neukázněné řidiče. Od letošního září je přechod vybaven ostrůvky, které měly také přispět ke zpomalení provozu. Tato úprava se však neobešla bez komplikací. Řidiči betonové bloky z ostrůvků srážejí přímo nad bílou zebru. „Dodavatel stavby připravuje nový projekt, který by měl nedostatky na přechodu odstranit. Budeme se muset však přizpůsobit počasí, úpravu budeme moci realizovat až v příštím roce,“ konstatoval hostomický starosta.