Berounští radní na svém posledním zasedání rozhodovali mimo jiné o budoucím řediteli Mateřské školy Vrchlického. Do konkurzního řízení se podle informací města Beroun zveřejněných na webových stránkách přihlásili dva kandidáti, a to včetně současné ředitelky Hany Hrabákové. I když konkurzní komise po velmi těsném výsledku doporučila jmenovat na post ředitelky Hana Hrabákovou, vedení berounské radnice rozhodlo jinak.

„Radní proto zvažovali, zda vyhlásit nové konkurzní řízení, nebo se přiklonit k možnosti sloučení MŠ Vrchlického s MŠ Pod Homolkou. Cílem změn v MŠ Vrchlického je dále nastavení podmínek pro rozvoj pedagogických zaměstnanců, zapojení se do nabízených programů, které povedou ke zkvalitnění předškolního vzdělávání nejen všeobecně, ale zejména v oblasti inkluze a rovných příležitostí,“ nechalo se slyšet vedení města na oficiálních stránkách s tím, že stěžejním důvodem sloučení MŠ Vrchlického s MŠ Pod Homolkou je skutečnost, že se jedná o poslední velkou školku v Berouně bez detašovaného pracoviště.

„Stejným způsobem se v Berouně v minulosti řešilo například sloučení MŠ na Zavadilce s MŠ Sluníčko, detašované pracoviště v Komunitním centru má i MŠ Drašarova. Plánovaná školka Pod Máchovnou by se v budoucnu spojila s MŠ Tovární,“ píše na webu města.