Obyvatelé ulice Boženy Němcové v berounské čtvrti Závodí se obrátili na redakci Berounského deníku se stížností. Město totiž na konci roku 2008 provedlo rekonstrukci ulice včetně chodníků. V této poměrně klidné ulici jsou nyní ponechané chodníky jen na jedné straně, na druhé straně mají lidé vybudované nájezdy k vratům, chodníky ale nahradila tráva. Obyvatelé závodské ulice poukazují na fakt, že je o tomto záměru město vůbec neinformovalo. Lidem se nelíbí především skutečnost, že travnatá část chodníku končí až u domů.

„Travnaté plochy nejsou nejšťastnějším řešením. Na Závodí je spousta psů a všichni víme, jak to na podobných trávnících vypadá. Je to samý psí exkrement,“ stěžuje si Václav Široký, který žije v ulici Boženy Němcové. Poukazuje ale i na další problémy. „Máme hlínu až k domu, takže nám budou zdi akorát vlhnout. Takové jednání od města se mi nelíbí, rozhodně nás měli informovat,“ kritizuje postup města Václav Široký. „Takhle přijedete autem a vystupujete vy i děti do bahna. Když jdu mýt parapety u oken, opět šlapu v blátě a psích exkrementech,“ nelíbí se současný stav ani Ludmile Jakubíčkové.

„O stížnostech lidí z ulice Boženy Němcové víme,“ uvedl místostarosta Berouna Tomáš Havel. Celá situace se podle jeho slov projednávala a obyvatelům ulice Boženy Němcové vzkazuje: „Podél domů budou chodníčky, takže zatravněná plocha nebude končit až u domů. Musíme ale počkat na příznivé počasí, aby se se stavebními pracemi mohlo začít.“

Radnice dále popírá i to, že by lidé nebyli o opravách v ulicích nedostatečně informováni. Podle vyjádření představitele města Beroun byli obyvatelé ulice o opravách seznámeni osobně.