Členové Tanečního centra R.A.K. Beroun mají nabitý program. Poté, co minulý týden soutěžili na mistrovství Čech, kde získali další skvělá umístění, je nyní čeká mistrovství České republiky. To se již potřetí bude konat na domácí půdě, tedy ve sportovní hale TJ Lokomotiva Beroun, kam se tuto sobotu a neděli sjede okolo sedmi set tanečníků z celé republiky. I Beroun má samozřejmě svá želízka v ohni, což dokazují nejen skvělé výsledky, ale i fyzicky náročné tréninky, které probíhají tento týden.
„V sobotu jsme byli na soutěži v Chomutově, kde soutěžily naše dvě formace dětí. V kategorii disko dance skončily děti na druhém místě a v kategorii street dance show byly sedmý. Obě formace jsou nyní nominované na mistrovství republiky do Prostějova, kde se uskuteční i mistrovství Evropy v kategorii disko dance,“ uvedla trenérka Tanečního centra R.A.K. Beroun Klára Lišková. „V neděli jsme se zúčastnili jak soutěže v rekreačním tanci, tak v kategorii modern dance a show dance. V rekreačním tanci jsme měli tři choreografie, z nichž dvě postoupily do finále. Eskymácká párty se umístila na druhém místě a Bob a Bobek skončili šestí,“ řekla Klára Lišková. V kategorii modern dance získala berounská taneční škola zlatou medaili za Dobu ledovou a Včelky skončily na čtvrtém místě. Obě choreografie rovněž postupují na mistrovství republiky do Prostějova. „V kategorii show dance, která je naší doménou, jsme soutěžili s choreografií Šmoulov a získali titul mistrů Čech,“ dodala pyšná trenérka.
Mistrovství České republiky v malých formacích, duech a sólech pořádá Taneční centrum R.A.K. již potřetí. Sobota bude patřit kategorii show dance a neděle bude ve znamení streetových disciplín. Tanečníci, kteří zde vybojují medailové pozice, postoupí na mistrovství Evropy v Maďarsku a na mistrovství světa do německé Riesy.