Svá želízka v ohni zde mělo i pořádající Taneční centrum R.A.K. Beroun, které se zúčastnilo bojů hned v několika kategoriích. Celoroční dřina na trénincích se vyplatila a „Rakáči“ si kromě titulu mistra republiky v mužských sólech ve street dance show vytančili celou řadu krásných umístění.
„Vítězství Standy Rajtmajera pro nás bylo příjemné překvapení, i když víme, že je velmi nadějným tanečníkem. Čekali jsme, že by mohl obsadit některou z medailových pozic, ale titul mistra republiky byl pro nás překvapením,“ řekla k vítězství jednoho ze svých svěřenců trenérka Tanečního centra R.A.K. Beroun Klára Lišková.
V sobotu soutěžila v kategorii show dance Adéla Zaspalová, která loni získala titul mistryně republiky v dětské kategorii a letos se v juniorech umístila na pátém místě. V dětské kategorii soutěžila Adéla Lišková, která obsadila deváté místo, a Radka Matějková, která skončila dvanáctá. Z Tanečního centra R.A.K. Beroun dále soutěžily dvě malé formace, z nichž Panteři skončili druzí a Madagaskar pátý. Choreografie nazvaná Kmen skončila také na pátém místě.
„V neděli kromě Standy bojovala v sólech street dance show ještě Martina Kardošová, která soutěžila na mistrovství poprvé a skončila devátá. Nyní nás čekají ještě dětská a juniorská formace a nová kategorie synchron dance, které se zúčastní děti, junioři i dospělí,“ sdělilav neděliodpoledne Klára Lišková.
„S výsledky letošního mistrovství jsme spokojeni a tímto bych také ráda poděkovala nejen tanečníkům a jejich rodičům, ale také Středočeskému kraji a městu Beroun za finanční podporu,“ dodala Klára Lišková.