Páteční rychlostní závod povede z Komárova do Jiviny, Zaječova, Nové Vsi, Tění, Strašic, Dolní Kvaně, Kvaně, Kozojed, Malé Vísky, Chaloupek a Neřežína. Tato trasa bude v pátek v době od 15.50 do 20.30 hodin uzavřena.

Omezení se budou týkat i autobusové dopravy

Trať zítřejší rychlostní zkoušky z Komárova do Neřežína bude absolutně uzavřena pro veškerý provoz na silnici a vstup nebude umožněn ani chodcům.

Uzavírka tratě se dotkne i autobusové dopravy. „Autobusové spoje na trati z Komárova budou po dobu závodu zrušeny. Po 16. hodině bude však některým autobusům průjezd závodní tratí umožněn,“ popisuje dopravní omezení pro autobusovou dopravu Václav Kasík, který zajišťuje bezpečnost závodu a upřesňuje, že u některých těchto spojů může dojít ke zpoždění z důvodu startu vozidel. Pořadatelé žádají majitele nemovitostí, kteří sousedí s tratí rychlostní zkoušky, o respektování pokynů pořadatelů a policie. Aby nedošlo k poškození zaparkovaných vozidel, měli by je řidiči převézt mimo trať závodu.

Trasu si závodníci projedou již ve čtvrtek 20. září

S trasou Rally Příbram se budou závodníci seznamovat už den před odstartováním rally. „Závodu se zúčastní 74 posádek a dnes si budou trať projíždět po celý den. Zítra pak v dopoledních hodinách před soutěží,“ sdělil vedoucí rychlostního závodu Jiří Křivánek a dodal, že při těchto zkušebních jízdách nedojde k žádným dopravním omezením a závodníci budou dodržovat pravidla silničního provozu.

V nutných případech bude umožněn vjezd a výjezd občanům, kteří bydlí v uzavřených obcích. Je důležitá předchozí dohoda. Tento požadavek musí být projednán s organizátorem soutěže do 20. září na tel. čísle 318 635 564.

Odjezdy autobusů v době závodu

16:08 ...... Komárov – Zaječov – Strašice
16:08 ...... Komárov – Plzeň
17:50 ...... Komárov – Zaječov
17:50 ...... Komárov – Plzeň
19:05 ...... Komárov – trať Praha – Strašice