Policejní razie vestředu v ranních hodinách v bývalém areálu Národního centra pro neslyšící v Berouně, známém také jako Hobex na berounském Závodí překvapila místní bezdomovce. Ti objekt okupují již několik měsíců. Zasahovalo zde patnáct státních policistů a tři městští strážníci. Na místě zkontrolovali sedmatřicet osob. Mezi nimi bylo i pět žen.

„Kontrolovali jsme totožnost lidí, zda se na místě nevyskytují nějaké kradené věci, nebo zda se tu nenachází nelegální výrobna drog. Policie zadržela jednu celostátně hledanou osobu,“ uvedl velitel berounských strážníků Pavel Novák s tím, že bezpečnostní akce budou v případě nutnosti pokračovat.

Současný stav celého areálu a především osoby, které ho v současné době obývají, jsou trnem v oku místních obyvatel. „Závodí vždycky platilo za klidnou lokalitu. To, co se tady teď po ulicích pohybuje, je strašné. Hlavně se bojíme o majetek,“ postěžovali si Deníku místní starousedlíci.

Ti si na stav bývalého Hobexu stěžovali i na berounské radnici. Dozvěděli se, že objekt není v majetku města. „Radnice se ale snaží legislativními kroky o to, aby majitel objekt zajistil a následně odstranil,“ uvedla mluvčí radnice Pavla Švédová.

„Situací v Hobexu jsme se zabývali také na bezpečnostní radě. Jedním z řešení je, že zde zástupci státní a městské policie budou provádět častější kontroly,“ dodal starosta města Tomáš Havel.