Scénářů pro další vývoj politické situace je hned několik. Nechme ale na chvíli vrcholnou politiku stranou. Berounský deník se zaměřil na politiky v regionu a zajímalo nás, jakou oni vidí cestu ze současné situace.

Tuto otázku jsme položili zástupci vládnoucí ODS, starostovi Králova Dvora Petru Vychodilovi: „Ještě celou neděli jsem doufal, že Petr Nečas podá demisi a tak se tak večer stalo. Jedinou šanci, jak se dostat co nejlépe ze současné situace, je sestavit novou vládu a dokončit zákony, které jsou v poslanecké sněmovně." Jak Petr Vychodil dodal, není nutné měnit z gruntu celou vládu. „Jsou ministerstva, která výborně fungují, pak není důvod něco měnit," dodal Petr Vychodil.

To zástupce ČSSD Miroslav Suchý, člen výboru berounské organizace strany, je pro radikální změnu ve vládě. „Mnoho politiků napříč celým politickým spektrem by potřebovala sebereflexi," míní Miroslav Suchý. Podle jeho mínění není současná kauza jediná svého druhu.
O předčasných volbách jako o řešení situace ale není přesvědčen. „Teď je potřeba, aby strany vedly jednání, ale ne s vidinou prospěchářství, ale ve prospěch občanů," uvedl Miroslav Suchý.

Rudolf Peltan, předseda okresní KSČM má ale jasno: „Situaci sleduji už delší dobu, ne jen během této krize, a nazrál čas pro předčasné volby." Vadí mu vláda politiků. „Pokud nebudou ve vládě odborníci, bude to problém. Když jde každému jen o rozdělení křesel, je to špatně," dodal Rudolf Peltan.