Místostarosta řekl, že vše pokračuje podle harmonogramu, který je dohodnutý se stavební firmou. Ten je pro letošek schválený, i co se týká další etapy. „Předpokládáme, že pokud se nic nestane, tak se letošní koupací sezona bude otevírat v novém bazénu,“ uvedl.

Pokud se podaří včas dodělat od dodavatelů i bazénovou technologii, mohli by na otevření návštěvníci využívat i toboganů, jaké jsou v plánu. Mišina uvedl, že se objevují drobné vícenáklady, nejsou to ale žádné zásadní částky. „Při rekonstrukci se nějaké vícepráce vždy objeví, nejsou to žárné horentní částky,“ poznamenal.

Návštěvníci se tak mohou již letos těšit například na nové brouzdaliště pro děti s herními prvky, masážní trysky. Vana bazénu bude z nerezového plechu, rozšíří se i sluneční louka. V třetí etapě pak projde rekonstrukcí postupně také objekt, kde by mohl byt wellnes provoz se saunami a podobně. Upraví se také opalovací terasa a sociální zázemí.

Venkovní bazén na Velkém sídlišti se otevíral v roce 1980, řadu let neprošel žádnou opravou. V roce 2017 stáli berounští zastupitelé před otázkou, zda bazén zrekonstruovat, či zrušit a prostor využít k jiným účelům. I díky anketě mezi berounskou veřejností se zastupitelé rozhodli pro zachování koupaliště.