Uzavírka zmíněných ulic tak skončila o týden dříve, než se původně plánovalo. Všichni řidiči věří, že se doprava v Berouně opět zlepší.

Podle vedoucího odboru dopravy Miroslava Jerlinga se to ihned na plynulosti dopravy v centru města odrazilo. Vodorovné dopravní značení se bude provádět již za provozu.

„Rekonstrukce hned několika ulici vedoucích centrem Berouna začala 3. září. Zahrnovala odfrézování stávajícího povrchu, opravu obrubníků, položení podkladní vrstvy a položení nového povrchu," připomněla mluvčí berounské radnice Pavla Švédová. Současně bylo vyměněno šest autobusových zastávek za nové.

Ne všechny stavební práce se ale obešly bez problémů. Stavební firmě dělali starosti hlavně neukáznění řidiči v době celkové uzavírky ulic. Musela pak kvůli nim některé již hotové práce předělávat. A to například tehdy, když do čerstvého betonu najela neukázněná řidička.

Na rekonstrukci několika ulic vedoucích centrem Berouna získalo město dotaci z Regionálního operačního programu ve výši 18, 4 milionu korun. Celkem bude rekonstrukce stát 25 milionů korun, z městského rozpočtu by tak mělo na opravu jít kolem 7 milionů Kč.

Z těchto peněz Beroun nechal opravit téměř tříkilometrový úsek zahrnující ulice Pod Studánkou, Vítězslava Hálka, Za Městskou Horou, Jungmannova, Třída Míru a Košťálkova.