Bohužel ale jen jedna etapa z původně plánovaných tří. „Rozdělané stavební práce by měla realizační firma dokončit do konce října. Ale na to, jestli to tak bude, nemám žádnou záruku. Stavební práce ale musí dokončit do příchodu takzvaného zimního období,“ uvedl radní Středočeského kraje František Petrtýle.

Až firma s pracemi skončí, udělá investor, tedy Středočeský kraj, nové výběrové řízení na novou realizační firmu. „Investiční akce se přeprojektuje a vysoutěžená firma ji dokončí,“ vysvětlil krajský radní s tím, že kraj řeší ukončení uzavřené smlouvy s firmou.

Dokončení první etapy rekonstrukce plzeňské potvrdil i předseda představenstva dodavatelské firmy Silnice Topolčany Tomáš Hořejší.

„K 30. říjnu je termín na dokončení prací a posledního října bude silnice uvedená do provozu. Do konce listopadu pak máme termín na dokončení chodníků a teréních úprav. Nejedná se o chodníky pro město Beroun, ale o minimum chodníků, které jsou součástí stavby Středočeského kraje. Chodníky, které jsme měli dělat pro město Beroun, zůstanou tak, jak jsou, protože práce na nich město už podruhé zrušilo,“ vysvětlil Tomáš Hořejší.

Společně s rekonstrukcí silnice mělo město Beroun naplánovanou opravu chodníků, výstavbu nové cyklostezky a nového osvětlení. Firma Topolčany na tyto stavební práce vyhrála výběrové řízení. Smlouvu s ní ale město nepodepsalo. „Já ji podepsat chtěl, ale oni ji odmítli podepsat se mnou,“ vysvětlil Tomáš Hořejší.

Podle vyjádření města Beroun nemohlo k podpisu smlouvy s výše uvedenou firmou dojít. „Kvůli posunu termínů realizace rekonstrukce silnice v Plzeňské ulici ani podepsána být nemohla, protože firma nebyla schopna garantovat termín, který byl v podmínkách výběrového řízení. Z tohoto důvodu se vedení města rozhodlo smlouvu neuzavřít a výběr dodavatelské firmy zopakovat s tím, že vlastní realizace by probíhala na jaře příštího roku,“ vysvětlil dosavadní místostarosta Berouna Michal Mišina.

Rekonstrukci chodníků, novou cyklostezku a osvětlení v Plzeňské ulici tak musí dokončit už nové zastupitelstvo.

Podle původního projektu, měla být v letošním roce opravena silnice v Plzeňské ulici v úseku od křižovatky u dálničního přivaděče až ke křižovatce s ulicí Jungmannova v Králově Dvoře. V Košťálkově ulici měl být vybudován i nový kruhový objezd. Firma ale na konci října dokončí jen první etapu, která zahrnuje kilometrový úsek, a to ke křižovatce s ulicí Košťálkova a bez kruhového objezdu.

Kdy bude opraven zbytek páteřní komunikace mezi Berounem a Královým Dvorem zatím zcela potvrzen není. Pravděpodobně k němu ale dojde až v roce 2020, protože se v příštím roce má realizovat už několikrát odsunutá oprava dálnice D5.

„Doufáme, že se vysoutěží nová firma a stavební práce budou v příštím roce pokračovat rekonstrukcí Jungmannovy ulice v našem městě, jejíž součástí je výstavba nových chodníků, na které jsme získali dotaci. V případě, že by se v příštím roce silnice v Jungmannově ulice neopravila, tak by Králův Dvůr o tuto dotaci přišel,“ poznamenal starosta Králova Dvora Petr Vychodil.