Velká rekonstrukce Plzeňské ulice se v prvním prázdninovém měsíci přesunula na území Berouna, do úseku od kruhového objezdu u obchodního domu Albert směrem ke křižovatce s Košťálkovou ulicí. Nyní se tam už rýsuje podoba budoucího kruhového objezdu.

Firma je přitom s pracemi v předstihu. „Zatím to vypadá, že bychom mohli nově vzniklou kruhovou křižovatku otevřít už na konci prázdnin,“ řekl Deníku vedoucí projektu Jan Novák ze společnosti Strabag, která rekonstrukci zajišťuje.

Rovněž se podle něho předpokládá, že krátce nato by měl být do provozu uveden i úsek mezi světelnou křižovatkou u obchodního domu Lidl a avizovaným kruhovým objezdem.

Aktuálně jsou v této části Plzeňské ulice uzavřeny obě čerpací stanice, OMV a Benzina, která se nachází na protější straně komunikace. Se zprovozněním úseku by se měly znovu otevřít.

„Čerpací stanice Orlen Benzina v berounské ulici Plzeňská zůstane uzavřena po dobu rekonstrukce. Předpokládáme, že ji posléze uvedeme do provozu na začátku září,“ sdělila Lada Gadas ze společnosti ORLEN Unipetrol RPA.

Hotovo může být už na podzim

S probíhající berounskou etapou se celková rekonstrukce Plzeňské (a Jungmannovy v Králově Dvoře) blíží do finále. Po dokončení kruhového objezdu a části silnice ke světelné křižovatce u Lidlu zbývá dodělat už jen malý kousek směrem ke kruhové křižovatce v Králově Dvoře.

Původně se plánovalo, že práce potrvají až do konce letošního roku. „Pokud vše půjde stejně dobře jako dosud, měli bychom mít zcela hotovo někdy v průběhu října,“ dodal Novák.

V rámci velké rekonstrukce, která začala loni na jaře, byly opraveny dva mosty přes Dibří potok v Králově Dvoře a celá Jungmannova ulice, jež je nyní napojena na Plzeňskou prostřednictvím nového kruhového objezdu Na Knížecí. V městské části Zahořany pak vznikla další kruhová křižovatka.

V současnosti tudy stále vede objízdná trasa Zahořanskou ulicí, která se napojuje na berounskou Okrajovou ulici. Touto trasou nebo po dálnici D5 se lze nejlépe dostat do nákupního centra, které se z jedné části nachází v Králově Dvoře a ze druhé v Berouně. Je tedy přes Plzeňskou ulici přístupné pouze ve směru od Králova Dvora.

Hlavním investorem projektu je Středočeský kraj, podílejí se na něm i města Králův Dvůr a Beroun. Celkové náklady jsou odhadovány na 146,5 milionu korun.