Během celého roku se zde konají hudební koncerty, divadelní vystoupení a další kulturní a společenské akce. „Naše městské kulturní centrum má výborného ředitele, který kulturní vyžití v našem městě výrazně pozvedl,“ upozornil starosta Hořovic s tím, že právě úžasný rozjezd kulturního a společenského dění ve společenském domě přivedl vedení města k myšlence, že ho opraví. “Myslíme si, že si to zaslouží. Rozhodli jsme se, že budovu společenského domu zateplíme, vyměníme všechna okna a dveře. Se stavebními pracemi by se mělo začít už koncem března. Hned, jak to klimatické podmínky dovolí,“ vysvětlil Jiří Peřina.

Podle jeho vyjádření se nová fasáda a venkovní úpravy budovy budou dělat za plného provozu společenského domu. Stavební firma bude dělat vše proto, aby práce návštěvnost zdejších kulturních akcí nijak neomezovaly.

Modernizace se také dočkají vnitřní prostory společenského domu, a to zejména sociální zařízení. „To je ve velmi zoufalém stavu. Myslím si, že od šedesátých let minulého století na jeho vzhledu nic nezměnilo. To už si o opravu vyloženě říká a my ho musíme opravit. Ale jako první, co ve vnitřních prostorách společenského domu změníme, jsou židle. Nakoupíme nové židle. Jedná se zhruba asi o 500 židlí,“ upozornil starosta Hořovic s tím, že prostory kulturního domu jsou v poslední době maximálně využité a stávající židle jsou už ostudou. „V našem společenském domě vystupují často pražská divadla. Jsou tam vážně úžasná vystoupení a na těch starých židlích se už nedá sedět,“ vysvětlil Jiří Peřina. S opravou podlahy prozatím město nepočítá. „Tu už jsme opravili asi před dvěma lety. Nedělala se ale nějak rozsáhlá rekonstrukce. Jen to nejnutnější. Zcela novou podlahu jsme nechali udělat v sále hořovické radnice,“ dodal starosta.

Původně Lidový dům byl slavnostně otevřen v roce 1930. Byl tak postaven v době světové hospodářské krize. Celkové náklady na stavbu činily cca 1 milion korun. Finančně byla stavba zajišťována tzv. hypotékou, do které půjčilo peníze několik soukromých firem a význačných lidí. Zajímavostí je, že se tehdy na financování výstavby nového kulturního domu vydaly i úpisy v hodnotě sta korun a dvacetikorunové poukázky. Cihly, ze kterých by lidový dům stavěn se rozprodávaly mezi hořovické občany za dvě koruny.

Své první větší rekonstrukce se objekt dočkal v roce 1960. Jednalo se o zavedení ústředního topení. Potřebný projekt, včetně rozpočtu celé rekonstrukce, provedla projekční skupina podniku Pozemní stavby Beroun v mimopracovní době za sjednanou částku 100 000 korun. Celkové náklady na rekonstrukci se tehdy pohybovaly kolem 6,5 milionu korun.
Do hořovického kulturního domu jezdí za zábavou nejen obyvatelé Hořovic, ale i z okolních obcí. „Ano, prostředí je tam v současné době trochu omšelé, ale akce to vynahradí. Stále se zde něco děje. Je proto dobře, že bude společenský dům naplno v provozu i během rekonstrukce,“ poznamenal Kamil Senohrabský z Tlustice.