Jak se vlastně dostala k práci v Českém červeném kříži? „Po mateřské dovolené v roce 2006 jsem nastoupila do Azylového domu a domu na půl cesty jako sociálně výchovná pracovnice. V roce 2009 jsem se stala ředitelkou Oblastního spolku Českého červeného kříže v Berouně," uvedla Renata Roubalová.

Kromě jiného ČČK v Berouně vede i azylový dům pro matky s dětmi a dům na půl cesty Berounka. „Práce je to náročná, ale zajímavá, máme skvělý pracovní kolektiv, ve kterém mám plnou podporu," říká Renata Roubalová.

Lidé podle ní mají k lidem v nouzi pochopení. „Ve většině případů jsem se setkala s kladnou reakcí okolí, máme řadu pravidelných přispěvatelů, kteří nosí oblečení, hračky pro děti, sladkosti, plenky," děkuje touto celou všem dárcům ředitelka berounského ČČK.

„Děti našich klientek, zvláště v pubertě, mají často problém se srovnat s bydlením v azylovém domě. Snažíme se dětem pomoci v jejich těžké situaci různými akcemi, např. plavání, besídky, Den dětí, máme Klub šikovné ručičky, doučování. Pro maminky a větší děti v našem zařízení funguje psychoterapeutická podpora. Díky Berounskému deníku a Vaší akci Strom splněných přání mají naše děti i pěkné Vánoce a to již řadu let," dodala závěrem Renata Roubalová.