Silnými svaly, ale i notnou dávkou trpělivosti nutné pro výrobu drobných předmětů se mohli pochlubit mistři a učni kovářského řemesla, kteří se setkali v sobotu a neděli již počtvrté na svinařském zámku. Tradiční akci si nenechaly ujít stovky lidí. Ti obdivovali kováře přímo při práci, mohli se zaposlouchat do příjemné hudby, dát si něco dobrého i pořídit krásné dárky pro sebe a své nejbližší. Na lidi čekaly výstavy, přednášky, semináře na kovářské téma, nechyběla ukázka kování koní a další zajímavosti.

Na své si přišly i děti. Pro ty byl připraven u vchodu do areálu zámku dětský koutek se spoustou soutěží. Překvapením a novinkou letošního Svinařského řetězení byla možnost svezení se důlní mašinkou. V rámci letošní akce se také děvčata a kluci mohli již tradičně zúčastnit výtvarné soutěže, tentokrát zaměřené na ztvárnění Černého muže – strašidla na Zámku Svinaře.

Zájem veřejnosti vzbudil také další doprovodný program kovářských dnů na zámku. Od středy totiž v areálu tvořilo sedm dřevořezbářských mistrů, kteří pracovali na ztvárnění soch smrtelných hříchů.