Za hnutí ANO se do dolní komory Parlamentu dostala ze třetího místa Kristýna Zelienková. Devětatřicetiletá podnikatelka žijící v Berouně bude spolu s celým ANO nováčkem a nyní prožívá povolební euforii. S takovým výsledkem ANO nepočítalo. V samotném Berouně hnutí zvítězilo a to mu dává naděje do komunálních voleb, které se konají již v příštím roce.

A jak Kristýna Zelienková reagovala krátce po vyhlášení voleb? „Uvědomuji si ten velký závazek, který na sebe bereme," uvedla Kristýna Zelienková. Během voleb a předvolební propagace hnutí nejvíce potěšila přímá setkání s lidmi a diskuze s nimi.

Dalším poslancem z Berounska, který usedne v Poslanecké sněmovně, je Richard Dolejš (ČSSD). Třiačtyřicetiletý politik míří do Parlamentu již potřetí.
Ačkoli ČSSD zvítězila jen s těsnou převahou před hnutím ANO, Richard Dolejš mluví jasně: „Vítězem voleb je sociální demokracie a nese tak největší odpovědnost za politické dění. Toho by si ČSSD měla být vědoma," říká muž, který svůj život zasvětil politice.

Na okrese Beroun zvítězila ČSSD před hnutím ANO také v těsném souboji, podobně jako na republikové úrovni. V domovských Zdicích ale jeho strana vyhrála s jasnou převahou.

„Chci poděkovat všem voličům za podporu nejen naší strany, ale i mé osoby. Maximálně budu prosazovat o to, aby to, co jsem před volbami slíbil, bylo splněno," říká Richard Dolejš.

Ten dále v rozhovoru pro Berounský deník přiznal, že výsledek voleb nedopadlo podle jeho očekávání. „Předpokládal jsem, že dostane kolem 25 až 30 procent hlasů. Podle mého názoru je jedním z důvodů takového výsledku skutečnost, že nejsme schopni oslovit nerozhodnuté voliče. Ti pak dali protestní hlas novým hnutím a stranám," míní Richard Dolejš.

Zajímalo nás, jak vnímá i povolební rozkol v sociální demokracii a zda se kloní spíše s Bohuslavu Sobotkovi nebo Michalu Haškovi. „Osobně jsem hlasoval proti výzvě. Chci, aby Bohuslav Sobotka vedl vyjednávání s jednotlivými stranami," uvedl Richard Dolejš a dal jasně najevo, na které straně barikády stojí. „Považuji celou situaci za hloupou. Nemáme se nyní zabývat spory, ale mobilizovat sílu ke stabilizaci české politické scény," dodal Richard Dolejš.
Situaci přirovnal k prvnímu povolebnímu guláši, ve kterém hraje významnou roli prezident republiky Miloš Zeman, ačkoli sama jeho strana SPOZ Zemanovci skončila daleko před branami Parlamentu. „Prezident republiky by měl dát na sebereflexi. Volební výsledky jsou zdviženým prstem proti jeho excesům," dodal Richard Dolejš.