Na nehody se zvěří se totiž nevztahuje povinné ručení ani  jiné odpovědnostní pojištění.  Řidiče zachrání pouze vlastní  havarijní pojištění. Když ho nemá, musí si veškerou škodu uhradit sám. Dopravních nehod se zvěří přitom výrazně přibývá.  Při některých 
z nich se jedná o desetitisícové škody.

Nejvíce nehod s lesní zvěří bývá pravidelně v květnu a 
v období od srpna do listopadu, tedy v době říje. V berounském regionu došlo koncem července k několika dopravním nehodám jejichž účastníkem byla lesní zvěř.

Jedna z nich se odehrála na silnici ve směru od obce Hostomice na Dobříš. „Čtyřiašedesátiletý řidič jel kolem čtvrté hodiny odpoledne s vozidlem Volkswagen Touran  po silnici od Hostomic. Když projížděl  zalesněným úsekem vyběhl z levé strany z lesnatého porostu znenadání daněk a skočil před jeho vozidlo. Řidič do něho s vozem narazil," uvedla k dopravní nehodě mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.

Zvíře zůstalo po srážce 
s osobním vozem ležet na silnici. Škoda dosáhla částky 60 tisíc korun. 

Při další dopravní nehodě se na silnici od obce Litomyšl ve směru na Bavoryni srazilo v půl deváté ráno osobní vozidlo se srncem. Čtyřicetiletá řidička do něho se svým vozem  narazila na přímém úseku silnice. Zvíře jí náhle vběhlo do vozovky z levé strany silnice.  Srnec po nehodě odběhl mimo silnici do pole.  Na vozidle byla škoda za dvacet tisíc korun.