„Policisté po něm pátrali od loňského roku. Muž tankoval pohonné hmoty na benzínových čerpacích stanicích v Rudné  u Prahy, Skalka u Příbrami, Drahelčice,  Klíčany, Jince,  Líšnice, Mníšek pod Brdy, na benzínkách při dálnici  D 5 a  dalších," uvedla mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Vychytralý pachatel čerpal pohonné  hmoty vždy do vozidel typu Citroën C3 a Renaltu Laguna. Citroen měl červenou barvu a renault stříbrnou. Na obou autech používal stejnou registrační značku.

„Jednalo se o registrační značku 7A8 0579, která  ani jednomu z používaných vozidlech nepatří a byla odcizena z jiného vozidla," vysvětlila  Marcela Pučelíková.

Muž se této trestné činnosti  dopouštěl opakovaně. Podle  dosavadního šetření má mít na svědomí okolo třiceti újezdů bez placení. Pohonné hmoty netankoval pouze do palivových nádrží vozidel, ale také do kanystrů, které měl připraveny v zavazadlovém prostoru obou automobilů.

Pátrání po něm nebylo jednoduché, protože se asi na půl roku odmlčel. Objevil se až 3. ledna, kdy u čerpací stanice na D5 natankoval pohonné hmoty a odjel bez zaplacení.

To mu ale nestačilo, svoji trestnou činnost rozšířil, a to o krádeže dálničních známek. V několika prodejnách o ně požádal a utekl s nimi bez zaplacení. Známky se potom snažil prodat pod cenou.

Policisté muže dopadli před jedním z obchodních center v Berouně zrovna při prodeji dálniční známky. Policisté hledají další poškozené, které tento muž okradl.