„Celou záležitost budeme 
s řidičem řešit podle interních směrnic. Do ukončení policejního vyšetřování k této události nebudeme sdělovat žádné informace," uvedl vedoucí dopravy firmy Probo Bus Vladimír Káš.

Pětašedesátiletý řidič jel 
v sobotu na lince Praha – Beroun ve směru od obce Lištice směrem na autobusové nádraží v Berouně. „V ulici Hostímská řidič úmyslně neodbočil do ulice Profesora Veselého na autobusovou zastávku U Nemocnice a dále pokračoval v jízdě směrem na autobusové nádraží v Berouně.

Sedmasedmdesátiletý cestující řidiče upozornil, že přejel autobusovou zastávku U Nemocnice, na kterou on nutně potřebuje," uvedla k nešťastné události mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Řidič se ale na zastávku nevrátil. S autobusem zastavil 
v levotočivé zatáčce v Hostímské ulici a důchodci otevřel zadní dveře autobusu. Ještě než senior stačil vystoupit, řidič se s autobusem, který měl ještě otevřené zadní dveře, rozjel.

„Cestující upadl na krajnici a poranil se. Řidič si pádu cestujícího nevšiml a dále pokračoval v jízdě směrem na autobusové nádraží," popsala událost Marcela Pučelíková.

Na pád cestujícího na krajnici vozovky řidiče upozornili lidé v autobuse. Ten potom autobus zastavil a ještě s jedním cestujícím se šel na zraněného důchodce, který zůstal po pádu ležet na zemi, podívat.

Policii dopravní nehodu oznámila osádka záchranky, která projížděla kolem. Zraněného muže ošetřila a převezla do Motola.