Od1. červencebyla zahájena rozsáhlá rekonstrukce hlavního tahu Berounem. Oprava komunikací je rozdělena do tří etap. První se týká úseku od dálničního přivaděče - exit 14 - ke křižovatce ulic Pražská a Lidická. Ukončena by měla být 15. července. Ihned na ní ale naváže druhé etapa.

„Ta potrvá od 16. července do 16. srpna a jedná se o úsek od křižovatky ulic Lidická (včetně) – Pražská ke křižovatce Politických vězňů – Wagnerovo náměstí. V této etapě bude probíhat i oprava silničního mostu přes Berounku. Na několik dní bude most pro motoristy uzavřen, průjezd bude povolen pouze vozidlům integrovaného záchranného systému a autobusům,“ uvedl vedoucí odboru dopravy Městského úřadu v Berouně Miroslav Jerling.

Poslední etapa potrvá od 17. srpna do září a týká se úseku od křižovatky Politických vězňů – Wagnerovo náměstí až po křižovatku ulic Plzeňská - Koněpruská, tedy k dálničnímu přivaděči - exit 18. „Investorem této rozsáhlé akce je Středočeský kraj. Rekonstrukci chodníků v předstihu financovalo a provedlo město Beroun,“ dodala tisková mluvčí berounské radnice Jitka Soukupová.