V berounském regionu mohou být cestující klidní, linkové autobusy pojedou podle platných jízdních řádů. Podle vyjádření přepravní firmy Probo Bus Králův Dvůr na webových stránkách se na Berounsku i Hořovicku řidiči ke stávce nepřipojí. V Hořovicích se ale spekuluje o tom, že místní řidiči autobusů stávkující kolegy podpoří. Dokonce už na 6. dubna připravují guláš. Tuto informaci Berounskému deníku potvrdilo několik zdrojů.

„Něco jsem o tom také zaslechl. Stávkovat ale nebudou. Stejně jako v Příbrami jen symbolicky podpoří kolegy," uvedl zdroj Berounského deníku.

Králův Dvůr každoročně dotuje městkou hromadnou dopravu nemalou finanční částkou, stejně tak Beroun.  „Na letošní rok počítáme s více než dvěma miliony korun. Kromě toho budeme ještě v zastupitelstvu projednávat příspěvky na mzdy řidičů," upozornil starosta Králova Dvora Petr Vychodil s tím, že výši příspěvku, budou zastupitelé schvalovat v červnu.

Město Beroun má v rozpočtu na navýšení platů řidičů městské hromadné dopravy vyčleněno 1,8 milionu. Má ale podmínku, peníze musí přepravní firma použít pouze na navýšení platů řidičů. „Příspěvek a jeho konkrétní výši budou zastupitelé Berouna schvalovat v červnu," poznamenala mluvčí radnice Jitka Soukupová. Dalších zhruba 8,5 milionu korun poskytne přepravci jako dotaci na městskou dopravu .