Do konce března skončí platnost 230 řidičských průkazů u šoférů žijících na Berounsku. Podle dat ministerstva dopravy by se o výměnu průkazů k poslednímu březnu mělo přihlásit na úřadu obce s rozšířenou působností Beroun 163 řidičů, na úřadu v Hořovicích 67 držitelů řidičských oprávnění.

ONLINE ke koronaviru najdete ZDE

Celkově ve Středočeském kraji v březnu skončí platnost řidičského průkazu 3487 řidičům. Pokud patříte mezi ty, kterých se to týká, rozhodně nemusíte na úřad pospíchat.

Ministerstvo vnitra informovalo na svých webových stránkách o výjimce, která platí pro doklady totožnosti propadlé po 1. březnu a řidičské průkazy, kterým skončila platnost v době nouzového stavu. Lidé s propadlými řidičskými průkazy mohou dál řídit a propadlé občanské průkazy nebo cestovní pasy používat k prokázání totožnosti. Podle stanoviska ministerstva nehrozí lidem s propadlými doklady žádné sankce,“ uvedla mluvčí Jitka Soukupová berounské radnice na webu města.

Lidé také nemusí v době vyhlášení nouzového stavu žádat o nový občanský průkaz v zákonné lhůtě kvůli změně trvalého bydliště či svatbě, stejně tak s žádostí mohou počkat ti, kteří dovršili patnáctého roku a průkaz ještě nemají.

„Neplatný řidičský průkaz si lidé mohou zatím ponechat a prokazovat se jím. Za běžných okolností by ho přitom museli odevzdat na městském úřadu,“ dodala Jitka Soukupová.

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in