Technické služby Beroun v pondělí 5.října zahájily další etapu blokové čištění ulic. V pondělíse jednalo o ulice Havlíčkova, Tyršova, Tovární, Na Náhonu, K. Machové a Na Parkáně. Ačkoli značky se zákazem zastavení s upřesňujícím datem a časem, kdy bude úklid probíhat, byly na ulicích několik dní předem, přesto byla parkoviště přeplněná vozidly.

Pracovníci technických služeb proto nemohli důkladně vyčistit celou ulici. „Měli auta ihned odtáhnout. Tady by to potřebovalo vyčistit jako sůl. Zkrátka si nedokážou mezi řidiči sjednat respekt a auta tady parkují i přes zákaz,“ rozčiloval se Jan Mraček z Berouna.

Na neukázněné řidiče si posvítila městská policie. „Odtáhnout několik desítek aut, která na parkovištích zůstala, není v našich silách. Přikročili jsme proto k blokovým pokutám. Příště chceme ale přitvrdit,“ svěřil se Berounskému deníku velitel berounských strážníků Pavel Novák.

Spolu s technickými službami se chtějí domluvit na čištění menších úseků. „Pokud seza den bude čistit jen jedna ulice, je již v našich silách vozidla, která budou v zákazu parkovat, odtáhnout. A k tomu také příště přistoupíme,“ vzkazuje všem řidičům Pavel Novák.

Jedním z těch, kteří v pondělíza stěračem svého auta našli pokutu od městské policie, byl i pan Jaroslav. „Jezdím do Berouna pravidelně každý den a přiznám se, že jsem si žádné značky nevšiml. Rozhodně to z mé strany nebyl žádný úmysl. Teď budu muset zaplatit několik stovek a doma mě čeká další vysvětlování,“ přiznává svou chybu pan Jaroslav.

„Blokové čištění se kromě ulice Na Parkáně vlastně nepodařilo zrealizovat. Od příštího roku zkusíme nový model,kdy budeme v nejzatíženějších oblastech čistit vždy jen jednu ulici. Dojde ale na tvrdší postihy,“ potvrzuje slova velitele strážníků i ředitel technických služeb Luboš Kácel.
Podle jeho slov jedna z nejčastějších výmluv řidičů zní, že nemají kam svá vozidla přeparkovat.

Ulice Berouna již po pořádném úklidu přímo volají. „Kvůli zaparkovaným autům se ulice nemohou důkladně vyčistit. Sice jim dáme pokutu, ale problém se nevyřeší. A tak vlastně ulice v blízkosti centra Berouna nebyly pořádně uklizené již rok,“ dodal Pavel Novák.

Další blokové čistění ulic bude pokračovatv středua v pátek, a to v ulicích Chválova, Na Kaplance, Pod Kaplankou, Okružní , U Stadionu a nábřeží U Sokolovny.