„To je neskutečný binec. Most měl být uzavřen jen týden, od pondělí se mělo zase jezdit, ale ráno jedu ze Závodí do centra Berouna do práce a koukám, že je tam pořád zákaz vjezdu,“ rozčiloval se v pondělí 27. červencev redakci Berounského deníku obyvatel berounské čtvrti Závodí. Reagoval na rekonstrukci hlavního tahu přes Beroun. Ačkoli podle šéfa odboru dopravy Městského úřadu v Berouně Miroslava Jerlinga měl být provoz přes berounský most v úterý obnoven, ale v dopoledních hodinách byl ještě průjezd zaázán. "Ve dvě hodiny odpoledne bude uzavírka ukončena," slibuje Jerling.

Uzavírka mostu se o den prodloužila

Probíhající druhá etapa zahrnuje i opravu dilatace na mostě přes Berounku. Z tohoto důvodu byla na minulý týden ohlášena uzavírka mostu, která však měla v neděli skončit. „O jeden den se uzavírka musela prodloužit, ale od úterý již bude provoz na berounském mostě opět obnoven,“ uvedl pro Berounský deník vedoucí odboru dopravy Městského úřadu v Berouně Miroslav Jerling.

„Klidně by to stihli v limitu, stačilo by, kdyby lidé pracovali na mostě celý den. Když jsem se v neděli ve tři hodiny odpoledne vracela s rodinou z procházky a procházeli jsme po mostě, tak na něm pracovali dva lidé,“ rozčilovala se pětatřicetiletá paní Helena.

Nadávkami nešetřili ani další řidiči, které jsme včera zastihli u vjezdu na berounský most. „Je to pro mě samozřejmě zdržení, nejraději bych to projel. Ale pořád tam vidím městskou policii, jak tam chytá. To pro ně musí být žně,“ ulevil si další z rozčilených Závodských řidičů.

Na neukázněné řidiče číhá policie

Městská policie se v průběhu uzavírky mostu skutečně zaměřila na řidiče ignorující zákaz vjezdu.

„Také se těšíme na to, až uzavírka skončí. Potřebujeme se věnovat i jiné činnosti. Na most si nás vyžádali dělníci. Řidiči nerespektovali zákazové značky a vjížděli na most. Práce se tím zpomalovaly a hrozilo prodloužení uzavírky,“ upozornil šéf berounské městské policie Pavel Novák.

Neukáznění řidiči tak často museli sáhnout do kapsy pro stokoruny a zaplatit pokutu. „Někteří se snažili vymluvit, že si zákazu vjezdu nevšimli. Přitom značení o uzavření mostu je téměř na každém rohu,“ dodal na adresu nepozorných řidičů Pavel Novák.

Centrum Berouna bude neprůjezdné

Opravy hlavního silničního tahu přes Beroun otevřením mostu nekončí. Rekonstrukce se začátkem srpna přesune do třetí etapy, která zahrnuje úsek od křižovatky Třídy politických vězňů a Wagnerova náměstí až ke křižovatce u Hřebíčka.

Celý tento úsek bude až do 15. září uzavřen a řidiči tak budou jezdit přes Hlinky a Třídou Míru. „Jak bude rekonstrukce pokračovat, tak se budou jednotlivé úseky postupně zprůjezdňovat. Zhruba v polovině srpna by tak již mohl být otevřen úsek od křižovatky s Wagnerovým náměstím až k Šírerovi,“ doplnil Miroslav Jerling.

Rekonstrukci hlavního silničního tahu přes Beroun financuje Středočeský kraj. Oprava povrchu komunikace si vyžádá více než 22 milionů korun.