Pátek 30. listopadu je poslední den, kdy je možné požádat na odboru dopravy Městského úřadu Beroun o výměnu řidičských průkazů vydaných od 1. července 1964 do 31. prosince 1993.

Odbor dopravy rozšířil úřední dny

Nejvhodnější příležitost nechat si vyměnit staré průkazy mají řidiči právě v těchto dnech, kdy odbor dopravy v Berouně rozšířil úřední hodiny na čtyři dny v týdnu. Na kontaktních místech se prozatím netvoří výrazné fronty. Vyměnit své doklady si žadatelé mohou na odboru dopravy v budově Policie ČR v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin, v úterý a ve čtvrtek jsou přepážky otevřené od 8 do 13.30 hodin.

V úterý a čtvrtek se fronty netvoří

„Pro výměnu svých řidičských průkazů využívají zájemci hlavně pondělí a středu. Naopak o rozšířené úřední hodiny úterý a čtvrtek řidiči zatím větší zájem neprojevili,“ popsala situaci pracovnice odboru dopravy Jaroslava Vacková a dodala, že k výměně průkazů je třeba předložit fotografii, platný doklad totožnosti, stávající řidičský průkaz a vypsanou žádost. Ta se podává pouze v místě trvalého pobytu a doba jejího zpracování je dvacet dní. K podání žádosti a převzetí řidičského průkazu je nutná osobní účast. Pokud se žadatel nemůže dostavit osobně, musí zastupující předložit ověřenou plnou moc.

Nejvyšší zájem o výměnu řidičských průkazů očekávají úředníci až koncem listopadu. Necelé tři tisíce řidičů, kteří vlastní průkazy s platností do konce letošního roku, výměna teprve čeká. „Z celkového počtu nevyměněných průkazů se může jednat i o řidiče, kteří již motorová vozidla neřídí a své doklady již nepotřebují, nebo úřady navštíví až po listopadu,“ sdělil Jaroslav Adášek, vedoucí odboru dopravy Městského úřadu v Berouně a dodal, že berounská radnice uvažuje o ponechání rozšířené úřední doby natrvalo.

Postihy za nedodržení termínu pro výměnu řidičských průkazů jsou v jednání. „Předpokládáme, že těmto řidičům bude udělena vyšší pokuta“ sdělila k problematice Veronika Benediktová, tisková mluvčí berounského policejního ředitelství.

Úřední hodiny odboru dopravy

pondělí 8:00 – 17:00
úterý 8:00 – 13:30
středa 8:00 – 17:00
čtvrtek 8:00 – 13:30