Rodiče se zapojili do vzdělávacích aktivit ve Slunečnici

Beroun - Projekt Místní akční plán rozvoje vzdělávání se nachýlil ke svému konci. V pondělí akce zaměřené na vzdělávací aktivity určené jak rodičům a veřejnosti, tak pracovníkům škol vyvrcholily. V Rodinném centru Slunečnice se 5. února od 19:15 hodin rodiče a další zájemci seznámili s různými směry ve vzdělávání včetně alternativy domácího vzdělávání, montessori, waldorfských a dalších škol. Ředitelé škol z Berounska se od ledna účastní tříměsíčního kurzu manažerského vzdělávání, který probíhá ve spolupráci s pražskou manažerskou akademií. Pro učitele je určen seminář Základy Hejného matematiky na 1. stupni základních škol. Semináře jsou pro všechny účastníky zdarma. Dne 6. března proběhne Závěrečná konference projektu MAP Beroun, a to v Kulturním domě Plzeňka v době od 10 do 14 hodin.

Kapela Fleret přijede do Berouna

Beroun – Legendární valašská hudební smršť, kapela Fleret, přijede v únoru do Berouna. Kapela, která v lednu pokřtila novou desku Všecko bude, vystoupí v Berouně v sobotu 17. února. Její koncert se uskuteční v Pivovaru Berounský medvěd od 19 hodin. Lístky na koncert skupiny jsou v předprodeji v restauraci Pivovar Berounský medvěd. Fleret již jednoznačně patří mezi legendy na naší hudební scéně. Svým osobitým, originálním a neopakovatelným projevem baví fanoušky po celé zemi a také daleko za hranicemi. Během 35 let natočil víc než patnáct alb a může se pochlubit téměř 180 písničkami.

Zastupitelé projednají návrh na rozdělení dotací

Beroun – Berounští zastupitelé se letos sejdou poprvé na svém veřejném jednání ve středu 28. února. Veřejné zasedání vedení Berouna se opět uskuteční v sále Kulturního domu Plzeňska, a to od 15:00 hodin. Program jednání bude opět velmi obsáhlý. Mimo jiné se zastupitelé budou zabývat Návrhem na rozdělení dotací na kulturní činnost ve městě Beroun v roce 2018 a také návrhem Koncepce podpory sportu v Berouně. Kdo se z berounských občanů nebude moci na veřejné jednání berounských zastupitelů dostavit, může jejich zasedání opět sledovat on-line, a to na internetových stránkách www.mesto-beroun.cz.