Přitom první setkání strážníků s rotvajlerem, které se odehrálo o prázdninách u bývalého společenského domu Hvězda, bylo velmi dramatické. „V ranních hodinách jsme byli přivoláni na Velké sídliště, kde pobíhal vzteklý rotvajler. Pes byl mohutný a agresivní, nepodařilo se nám ho chytit. Sháněli jsme proto uspávají injekci u veterinářů, ale neúspěšně. Nakonec nám pomohl policejní psovod, který psa uspal. Sám ale podotkl, že s takovým případem se ještě nesetkal,“ popisoval první setkání s rotvajlerem velitel berounských strážníků Pavel Novák. Pes byl následně vrácen majitelce a celá záležitost byla předána na přestupkovou komisi.

Majitelka se nyní z Velkého sídliště přestěhovala na beronské sídliště Litava, psa ale stále pod kontrolou nemá. Svědčí o tom časté telefonáty vystrašených občanů. „Pes napadá další psy nebo jejich majitele,“ uvedl Pavel Novák. „Zatím se nic naštěstí nestalo, ale takový pes se rozhodně nesmí pohybovat sám po městě. Chodí tudy hodně dětí do školy a psovi do hlavy nevidíte. Neštěstí se může stát hned,“ míní obyvatelé sídliště. Zároveň poukazují na to, že psa často vídají uvázaného venku nebo dokonce zavřeného v autě. „Je to pravda, sami jsme se o tom přesvědčili. Podali jsme návrh na veterinární správu, aby byl pes majitelce odebrán,“ uvedl Pavel Novák s tím, že nejspíš toto je jediná cesta, jak celý problém vyřešit. Majitelka výchovu psa nezvládá, nestará se o něj, pes je zavírán do auta, kde byl i v horkých letních dnech.

Majitelku rotvajlera se nám nepodařilo doma zastihnout, pes jí ale zatím odebrán nebyl. Zaměstnanec berounské veterinární správy nám ale potvrdil, že se případ řeší pro podezření z týrání zvířete.