Na rozsáhlé turné vyrazila skupina již loni na podzim a nyní s příchodem jara v něm pokračuje. Partička rozpustilých chlapců si na turné připravila zbrusu novou scénu i kostýmy. „Ano, jsou nové, jelikož ty staré už byly zatuchlé a plné cizopasníků, i když stále ještě vypadají na dálku trochu sexy, že? Teď jsme na to šli tak, že to všechno je pečlivě šité horkou jehlou, ale tak, aby to nebylo vůbec poznat. Jak už je ostatně naším starým dobrým zvykem,“ vysvětlil se smíchem zpěvák Jiří Macháček.

Kapela vznikla na konci roku 1998, kdy Tomáš Polák, Honza Hladík a Pavel Hrdlička hledali pro nově vznikající skupinu textaře. V Café Konvikt navštívili koncert kapely, kde jako hostující zpěvák vystupoval Macháček. „Viděl jsem, jak Jirka zpívá a říkal si, proč jen textař, vždyť ten člověk má obrovské charisma. On jako host zastínil celou kapelu, z toho vystoupení trčel ven. Tak jsem si říkal, že to zkusíme,“ zavzpomínal skladatel Tomáš Polák.

Svůj první veřejný koncert měla formace v pražském klubu Roxy 11. března 1999. V srpnu ještě přišel do skupiny Tomáš Kurfürst a v této nezměněné sestavě hraje Mig 21 dodnes. Debutoval v roce 2001 albem Snadné je žít, které se hned po vydání stalo nejprodávanější deskou v České republice. Koupilo si ji bezmála padesát tisíc zájemců. Stejně úspěšné byly následující desky Udělalo se nám jasno, Pop Pop Pop, Best of nebo DVD Mig 21 a Lelek Orchestra, které se natáčelo na festivalu Berounské Letorosty.

Text: Karel Souček