Řada místních se navíc ptá, když už bude silnice konečně opravená. Hořovičtí stále čekají, až v ulici skončí všechny stavební práce. „Pokud by se stalo dřív, silnici by poškodily těžké nákladní vozy," konstatoval místostarosta Hořovic Petr Bakule.

Až čtyři miliony korun. S takovými náklady Hořovičtí počítají na opravu Rpetské ulice, která je v současné době plná výmolů. Zástupci města chtějí opravu podpořit dotací. Zda budou v žádosti úspěšní, budou vědět nejdříve koncem letošního roku.

V případě, že by Hořovičtí neuspěli, a potřebnou dotační podporu nezískali, museli by kritickou situaci řešit jiným způsobem. „To znamená, že bychom museli přistoupit k položení dočasného povrchu, například v podobě štěrku," sdělil místostarosta Hořovic. Jak dále uvedl, provizorní úpravy ale situaci ve Rpetské zřejmě nevyřeší. Hořovičtí jsou si vědomi toho, že za dva tři měsíce by mohl déšť provizorní povrch vyplavit. Nyní však bojují o zmíněnou dotaci.

Koncepci výstavby Rpetské ulice odsouhlasila rada města už začátkem letošního roku. Část v úseku od křižovatky s ulicí Cihlářskou po křižovatku s Šípkovou bude provedena v šíři 5,5 metrů s jednostranným chodníkem vydlážděným betonovou dlažbou. Část v úseku od křižovatky s ulicí Šípkovou po křižovatku s ulicí Jeřabinovou bude užší, a to v šíři 3,5 metru. Tato část bude bez chodníku.
V současné době se opravuje Dlouhá ulice. V plánu oprav je i ulice Strmá a Cvočkařská.