„Od středy je začínáme prodávat i na stánkách, které budeme mít otevřené od rána do 18 hodin,“ uvedl za králodvorské rybáře jejich hospodář Dan Veselý. Jak ale podotkl, cena kapra pravděpodobně nezůstane stejná. „Jako prodejci patříme k těm malým. Uvidíme, s jakou cenou přijdou ti větší,“ poznamenal Dan Veselý.

Prodejní stánky budou mít rybáři letos ve Zdicích, v Králově Dvoře U Třech Zvonků, v Berouně u Billy a na Husově náměstí. Popovičtí rybáři budou prodávat kapry ze své vlastní produkce, ale i od kolegů z Klatov. „Celou vánoční poptávku bychom ze svého chovu nepokryly. Proto část ryb dokupujeme z klatovského rybářství. Letos prodáváme kapry, amury, líny, štiky, pstruhy i siveny. Váha pstruhů se pohybuje kolem tří kil.

Přestože bylo velmi horké jaro i léto, ryby rybářům neuhynuly. „ Vedro rybám neprospívalo. Sice nám žádné neuhynuly, ale jejich přírůstek byl menší. Zákazníků se to ale nijak nedotkne. Vánoční ryba je ale stejná jako v předchozích letech. Lidé stejně dávají přednost dvoukilovým až tříkilovým kusům. Jen sporadicky se najde zákazník, který se dožaduje desetikilového kapra. Ale najdou se,“ vysvětlil Dan Veselý.

Zákazníci se i letos dočkají tradičního servisu. Zabití, vykuchání, očištění a kdo bude chtít i naporcování. Ceny těchto úkonů zůstávají stejné jako loni.

Stánkový prodej kaprů musí splňovat určité podmínky prodeje živých ryb. Také musí být v souladu se zákony o ochraně zvířat proti týrání a veterinárním zákonem. Podmínky pro stánkový prodej kaprů jsou upravené zákonem. Prodejci nepotřebují speciální osvědčení, ale jejich povinnosti v souvislosti se zajištěním podmínek pro stánkový prodej vánočních kaprů případně způsob zacházení s kapry kontrolují veterináři.

Pravidla vánočního prodeje ryb na stáncích upravuje novela veterinárního zákona z roku 2006. Podle ní musí prodejci ryb nahlásit krajské veterinární správě, případně městské veterinární správě termín a místo prodeje ryb. Oznámení vánočního stánkového prodeje ryb není zpoplatněno a prodejci jsou u příslušné veterinární správy zapsáni ve speciálním seznamu „Stánkový sezónní prodej ryb“.

Usmrcování ryb na stáncích má své příznivce i odpůrce. Někomu vadí, že na to koukají děti. Zabití ryby může probíhat pouze schváleným způsobem na přání zákazníka. Kapr se nejprve omráčí tupým úderem na temeno hlavy a následně vykrví přetnutím žáber či velkých cév za hlavou. V žádném případě se nesmí provádět zabíjení kaprů do zásoby. Státní veterinární správa ČR každoročně zákazníkům doporučuje odborné usmrcení kaprů na stánku před nošením živých kaprů domů, kdy strádají nejen přenosem v tašce, ale i případným pobytem ve vaně.

„Bez kapra a bramborového salátu si neumíme s manželem představit Štědrý den. Je pravda, že mladí už o rybu nestojí. Stěžují si, že je samá kost a raději si dají řízek. Přesto kapra na vánoční svátky každoročně kupuji, a to už celých pětačtyřicet let. Kdybych všechny, co jsme doma snědli, naskládala do vany, byla by jich asi plná po okraj,“ poznamenala se smíchem Jitka Kulichová z Berouna.