Prodejna vyroste v neutěšeném prostoru bývalého areálu OSP a s ní vznikne nová komunikace, která propojí avizovaný kruhový objezd s ulicí Zborovského nábřeží a budoucím parkovištěm supermarketu. V tuto chvíli se ještě čeká na stavební povolení. Na místě má vzniknout obchod nové generace.

„Společnost Lidl by v Berouně ráda postavila druhou novou moderní a ekologickou prodejnu,“ sdělil mluvčí společnosti Lidl Tomáš Myler. Lokalitu druhé pobočky supermarketu společnost vybrala z důvodu, aby především obyvatelé na druhém břehu Berounky a okolních obcí nemuseli cestovat na druhou stranu města.

Z kácení a převozu vánoční smrku pro město Beroun.
Video, foto: Advent je za dveřmi. Letošní vánoční strom v Berouně je smrk

„Lidé nyní musí jezdit do naší stávající prodejny přes centrum města. Výstavbou prodejny na Závodí bychom rádi pomohli k snížení dopravy, která je aktuálně velmi přetížená,“ pokračuje mluvčí.

S otevřením nového berounského Lidlu vznikne zhruba 35 pracovních míst. Výši investice do projektu společnost neuvedla a zatím není jisté, kdy se stavba zahájí, natož kdy bude dokončena. Zákazníci si tedy ještě musí počkat. „Mohu pouze potvrdit, že je projekt stále ve fázi povolovacího procesu,“ uzavřel Myler.

Dlouho se vede polemika, do jaké míry je pravda, že supermarkety společnosti Lidl pokaždé nebo většinou stojí u kruhového objezdu. Co se týče Středočeského kraje, tak je toto tvrzení pravdivé z 63 procent. A sice ze všech třiatřiceti obchodů jich skutečně jednadvacet u „kulaťáku “sídlí.

Co se týče Berouna, druhá budoucí prodejna tuto úvahu potvrdí ze sta procent, protože jedna pobočka, která se nachází v ulici Plzeňská, u kruhového objezdu skutečně stojí, v tomto případě asi 400 metrů od něj.

Rewat recyklační linka na bazénovou vodu má účinnost až 94 procent.
Hygienici tápou a ve Zlíně nové zařízení zatím stojí, v Berouně ušetří miliony