Místo havárie je přímo v obci v kopci kousek nad místním obecním úřadem.
Po několika letech a řadě urgencí ze strany obce Nižbor se Středočeský kraj konečně rozhodl, že havárii na části své silnice odstraní. Se stavebními pracemi a s uzavírkou této silnice se původně mělo začít už včera. Termín byl ale kvůli výběru dodavatelské firmy posunut a lidé, kterých se uzavírka komunikace dotkne, nyní bombardují představitele obce Nižbor dotazy.

„Jsme z toho na mrtvici. Jezdím do práce vlakem a nevím, jak se na nádraží v době opravy silnice dostanu. Až se silnice uzavře, tak tu budeme odříznuti od centra obce. Nebudeme moci do obchodu, na poštu a ani do mateřské školy. Na obci jsme se ptali, kudy povede objízdná trasa a jak to všechno bude, ale oni nic nevědí. Původně nám sdělili, že se s opravou začne 4. srpna, ale teď jen krčí rameny," uvedla k plánované investiční akci Středočeského kraje Ivana Nachtigalová.

Podle původních informací zhotovitel Středočeská správa a údržba komunikací požadovala úplnou uzavírku, a to v termínu od 4. srpna do zhruba 5. října. I přes počáteční protesty obce Nižbor se nakonec dohodla uzavírka v tomto rozsahu s tím vědomím, že odstranění havarijního stavu silnice je prioritou a občané z obce, kterých se uzavírka dotkne, to snad nakonec přeci jen pochopí. 

Hned druhý den tuto původní informaci starostka obce Nižbor Kateřina Zusková předala nižborským občanům a dotčeným organizacím.

„Uzavírka části hlavního tahu obcí Nižbor se dotkne velkého počtu motoristů, organizací a místních lidí. Jedná se přibližně o 60 rodinných domů, značně rozlehlou chatovou oblast na Sečích, dětský tábor, soukromou mateřskou školu, areál zámku s informačním centrem keltské kultury, provozovnu stavebnin a soukromou pražírnu kávy. Přestože obec není investorem, mysleli jsme si, že včasným informováním o tom, co se chystá, trochu občanům pomůžeme. Chtěli jsme, aby se na danou situaci mohli připravit. Teď je ale zase všechno jinak a nikdo z nás neví, co obyvatelům naší obce odpovědět na jejich otázky. Krajská správa a údržba silnic nám zatím žádný nový konkrétní termín zahájení opravy opěrné zdi silnice v naší obci nesdělila. Jen to, že 4. srpna nezačnou," konstatovala k problému Kateřina Zusková.

Ředitel Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje Zdeněk Dvořák Berounskému deníku sdělil, že oprava opěrné zdi a uzavírka dotčené silnice bude zahájena do čtrnácti dnů. Tedy do 18. srpna. „Myslím, že potrvá maximálně čtyři týdny," uvedl Zdeněk Dvořák. S odpovědí na otázku, jaká objízdná trasa v době oprav motoristy čeká, odkázal na berounského cestmistra Bohumila Tarabu.

„K odsunutí termínu uzavírky silnice v Nižboru došlo kvůli změně dodavatele stavby. Objízdnou trasu vybere on. Až budeme znát přesný termín uzavírky, tak o něm budeme dotčené obecní úřady informovat. Zatím ho ale neznáme," konstatoval Bohumil Taraba.