První scénické čtení pro dospělé v novodobé historii hořovické městské knihovny si návštěvníci užili v kavárně zámku Hořovice.

Vedoucí knihovny Martina Stelšovská prozradila, že hlavním důvodem setkání byla obliba knihy Poslední aristokratka od Evžena Bočka. „Chceme jí tak nabídnout i dalším čtenářům,“ uvedla Martina Stelšovská, podle které nebylo složité vybrat vhodné místo pro pořádání akce. Děj knihy, která pobaví a dokáže odreagovat, se totiž odehrává také na zámku.

Scénického čtení se ujala členka Divadla Na Vísce Helena Kreisengerová, která má za sebou dlouholetou jevištní zkušenost. Komorní akci, jako je čtení v kavárně, nabídla však poprvé. Návštěvníci ji za její projev odměnili potleskem.

O tom, že Helena Kreisengerová svým čtením velmi zaujala, svědčil i častý smích, který se nesl kavárnou. Otázkou zůstává, zda musely při čtení zvonit telefony návštěvníků. Mnozí si je totiž před začátkem setkání nevypnuli. Podle slov jedné z posluchaček, která uvedla, že je moc ráda, že na akci přišla, to ale na setkání v zámecké kavárně velký vliv nemělo.

Zpestřením celého večera bylo hudební vystoupení Terezy Záhoříkové.