Šanci v projektu dostala i Vladimíra Kuklová z Berouna. „Šít jsem vůbec neuměla, teď už je to ale jiné, v dílně jsem se to naučila," konstatovala Vladimíra Kuklová z Berouna. „Doma mám šicí stroj, takže si už mohu vyrobit pro svou potřebu nejen výrobky, které jsme vytvářeli v dílně, ale například i prostírání nebo vestu," doplnila žena.

Zdravotní stav překážkou

Lidé nad padesát let připisují neúspěch při hledání zaměstnání i svému zdravotnímu stavu. „Mám problémy se zády, nevydržím osm hodin sedět," uvedla Vladimíra Kuklová, která je nezaměstnaná již rok a půl. „Už jsem se potřebovala dostat mezi lidi. Kdyby mě oslovili, ráda bych v šicí dílně pracovala i nadále," uzavřela Berouňačka, která nabídku projektu Farní charity Berouna objevila na vývěsce místního úřadu práce.

Dílna s projektem nekončí

Dvouletý projekt Farní charity se jmenoval Pomůžeme vám uspět právě skončil. Částečně by však měl pokračovat šicí dílnou. „Stroje jsou nakoupené, dílna si však musí na sebe vydělat. Zkusíme to," podotkla za berounskou farní charitu Jitka Kebrlová.

Šicí dílna má již nyní i svůj internetový obchod. Zájemci si zde mohou opravit ošacení a nechybí ani žehlení a mandlování.

Zástupci Farní charity Beroun pomáhají lidem nejen při hledání práce. „Klienti někdy potřebují vyřešit svůj problém, například psychický. I to bylo součástí projektu," uzavřela za berounskou charitu Soňa Křikavová.

Kde byl projekt, tam zůstává dílna – čili v přízemí Komunitního centra

Projekt Pomůžeme vám uspět byl financován z Evropských sociálních fondů .