Humanitární sbírka nazvaná Lesní pomoc dětem, kterou pořádá Humanitární asociace Taria, se konala také v Berouně. Cílem tohoto občanského sdružení je pomoc dětem z dětských domovů, pro které za vybrané peníze pořádají organizátoři týdenní pobyty v Dobrnici u Ledče nad Sázavou. Děti zde stráví týden v příjemném prostředí se zajímavým programem a z pobytu si tak odnášejí nezapomenutelné zážitky. Tento projekt mohli lidé podpořit částkou dvacet korun, za kterou dostali dřevěné kolečko symbolizující Lesní domov dětem.

„Letošní rok jsme v Berouně potřetí. Celá sbírka se konala tři dny a musím říct, že Berouňáci byli opravdu vstřícní. Se sbírkou jsme byli již ve 120 městech a Beroun je jedním z těch, kam se rádi vracíme,“ sdělila předsedkyně Humanitární asociace Taria Lenka Šmaková.

Děti se učí starat samy o sebe

„V každém roce jsme zde vybrali v průměru dvacet tisíc korun a vypadá to, že letos se nám to povede také,“ radovala se Lenka Šmaková, která v pořádání týdenních pobytů pro děti z dětských domovů spatřuje veliký význam. „Snažíme se tyto děti v rámci vzdělávacích aktivit připravit na to, až jednou opustí dětský domov. Proto s nimi děláme různé manuální práce a vytváříme jim prostor na to, aby se dokázali postarat samy o sebe,“ uvedla předsedkyně občanského sdružení. Na děti tak čeká například nákup potravin, vaření, úklid, kontakt se zvířaty a další druhy práce, které budou moci využít v samostatném životě.

Přihlásit se může každý domov

Humanitární asociace Taria, která byla založena v roce 2001, spolupracuje s řadou dětských domovů, a to především z Vysočiny. Výjimkou však nebyla ani účast dětí z Žatce, Dolních Počernic i ze Zlínského kraje. „Každý dětský domov, který by měl zájem, se může přihlásit,“ řekla Lenka Šmaková, podle které letošní výtěžek nepůjde pouze na realizaci pobytů, ale také na rekonstrukci hájenky, kde občanské sdružení sídlí. Zástupci Tarie mají v plánu vybudovat půdní vestavbu a sehnat peníze na další vnitřní vybavení.

Humanitární asociace Taria

Adresa: Dobrnice 20, 584 01 Ledeč nad Sázavou
Telefon: 569 739 039 - pevná linka sídla občanského sdružení, 776 697 903 - Lenka Šmaková - předsedkyně občanského sdružení Taria
E–mail: taria@taria.org
Web: www.taria.org