V průběhu incidentu gestikuloval muž rukama a ohrožoval tak zbraněmi i přítomné policisty. Policisté okamžitě začali muži jeho úmysl rozmlouvat a snažili se zjistit, co k takovému jednání muže vede. Mezitím byla na místo přivolána zásahová jednotka a vozidlo rychlé záchranné služby.

Zhruba po půl hodině muž přiznal, že v něm myšlenku na sebevraždu vyvolaly dluhy. To berounští policisté ihned využili ke lsti, která vedla k odzbrojení sebevraha. Nabídli muži, že od něj odkoupí jeho zbraně a on tak bude moci splatit svoje dluhy. Přes počáteční nedůvěru policisté zbraně od sebevraha nakonec získali a zákrok zásahové jednotky nebyl nutný.

"Záchranáři odváželi muže z policejní služebny do PL Dobřany. Ve 22.06 přijalo zdravotnické operační středisko v Příbrami výzvu k výjezdu. Byli jsme požádáni berounskými policisty, abychom přijeli na služebnu. Na berounské policejní služebně měli muže, který vyhrožuje sebevraždou střelnou zbraní. Operátorka na místo vyslala rychlou lékařskou pomoc z Berouna. Když posádka posádka přijela na místo, zklidnila čtyřiatřicetiletého muže a za asistence policistů jej dopravila do Psychiatrické léčebny v Dobřanech," uvedla mluvčí středočeské záchranky Nina Šeblová.

"V souvislosti s touto událostí je nutné zjistit, zda se muž nedopustil nedovoleného ozbrojování. K tomu bude nutné podrobit zbraně balistické expertize. Nejednalo by se o jeho první protiprávní jednání. Muž byl v minulosti trestně stíhán pro trestný čin loupeže," uvedla mluvčí berounské policie Veronika Benediktová.