Podle něj inaugurace probíhala velice důstojně. „Řekl bych, že se ji podařilo za posledních třiadvacet let velmi propracovat a má důstojný ráz. Potvrdila to i tato včerejší," konstatoval senátor Jiří Oberfalzer.

Jak dále senátor uvedl, Miloš Zeman vystoupil se zajímavým proslovem, se zajímavou nabídkou pro politiku i pro společnost. „Jeho projev byl věcný, velmi vyvážený a řekl bych, že opravdu státnický," pokračuje Jiří Oberfalzer, kterého zaujala i velká účast veřejnosti. „Byla srovnatelná například i s inaugurací Václava Havla. Lidé zaplnili třetí nádvoří i Hradčanské náměstí. „Vše to dokumentovalo, že přímou volbu prezidenta vzali lidé za svou a že prezidenta, který z ní vzešel, také berou za svého," řekl senátor Jiří Oberfalzer.

Projev nastupujícího prezidenta Miloše Zemana senátora Jiřího Oberfalzera oslovil hlavně tím, že prezident by chtěl být moderátorem společenské i politické diskuse a že v projevu zdůraznil, že chce být prezidentem všech občanů. „Hodlá odlišit poctivé a schopné lidi od společensky parazitujících skupin. To je pro společnost velmi dobré," uzavřel senátor.