Na zahradě, která je v areálu, mají vlastní venkovní posilovnu, ve které senioři cvičí ráno i večer.
V zahradní posilovně, která stála tři sta tisíc korun, je celkem třináct strojů, které slouží důchodcům k udržení fyzické kondice. „Stroje byly pořízené z dotace, kterou náš domov získal prostřednictvím humanitárního fondu hejtmana Středočeského kraje," uvedla k venkovní posilovně ředitelka zdického domova důchodců Ivana Rabochová.

„Já tady cvičím každý den už tři roky. Jsem ráda, že něco takového u nás v domově máme. Nemám žádné oblíbené stroje. Každý den je obejdu všechny a procvičím se na nich. Díky těm strojům se mi zlepšila chůze i celková fyzická kondice," svěřila se klientka zdického domova seniorů Jiřina Klimtová.

Radost ze cvičení ale seniorům kazí děti ze sousední základní školy. „Neumíte si představit, jaké lumpárny na těch cvičebních strojích dělají. Jak je huntují. Já na ně vždy volám, že je to na cvičení, aby toho nechaly a oni jsou ještě drzí a na zaměstnance domova sprostí," dodala Jiřina Klimtová.

Její slova potvrdila i ředitelka zařízení.

„Stížnosti na děti ze základní školy budu řešit na ředitelství školy a budeme muset udělat taková opatření, která zabrání tomu, aby děti cvičební stroje a další zařízení v areálu domova seniorům neničili," poznamenal k problému starosta Zdic Antonín Sklenář.