Podle majitele příbramské vinotéky U svatého Václava Radomíra Minaříka hroznům přálo slunce, jsou vyzrálé a úroda je stejná jako loni. Burčák se většinou dělá z raných odrůd vína. Milovníci tohoto vinného nápoje nemusí prý ani nijak zvlášť spěchat. „Myslím si, že bude až do posledního týden v září,“ říká.

Specialitou jeho vinotéky je to, že burčák je u něj stále čerstvý. „My děláme jedno vinařství už přes dvacet let, vždy v neděli nám přivezou čerstvou várku, z toho je padesát litrů bílého i červeného naburčené, zbytek je čistá šťáva. Tu dáme do lednice a tou pak doléváme burčák, když už jeho tam málo, takže máme pořád standardní kvalitu po celý týden, než nám přijde další várka“ vysvětlil Minařík.

K dostání je prý jak bílý, tak červený burčák, takže si každý přijde na své. Radomír Minařík osobně nepreferuje ani jeden z druhů. „Já mám rád oba, hlavně aby byl dobrý a kvalitní. Když máte dobrou surovinu, tak je to vždy dobrý burčák,“ říká.

Zájem o burčák je i v dalších vinotékách v příbramském regionu. Například v Dobříši jej do vinotéky Zelený domeček musí vozit i dvakrát týdně, tak velký zájem o něj je a prodává se velice dobře. Jeho cena se zde stejně, jako tomu je například v obchodech v Příbrami, pohybuje kolem 75 korun za litr.

Obdobná situace je i na Sedlčansku, kde také milovníci burčáku berou vinotéky doslova útokem a může se i stát, že na svůj oblíbený nápoj si musí počkat, až obchodníci doplní zásoby.

A jak burčák správně pít? To prý záleží na chuti každého jednotlivce. „Někdo ho má raději studenější, někdo zase, když je opravdu rozbouřený. Měla by se vypít asi jedna osmina váhy, ale určitě ne najednou, i když jsou tady i pašáci, kteří ho najednou vypijí i několik litrů,“ konstatoval Radomír Minařík s tím, že burčák má pro lidské tělo i příznivé účinky. Má spoustu vitamínu B a C nebo má příznivý vliv na střeva.

Kvalitní burčák je prý nelepší nakupovat ve vinotékách, které mohou jeho původ doložit dodacím listem původu a použitých surovin. To právě u nich není problém, protože většina z nich má své stálé dodavatele. „Důležité je také aroma a chuť, určitě poznáte aroma po muškátu nebo u Cabernetu Moravia je zase po kopřivách. Hlavně ale není dobré kupovat burčák u silnic, kde není možné udržet jeho kvalitu,“ podotkl Radomír Minařík.

Burčák je velmi populární mezi obyvateli města. A mnozí nejen, že už ochutnali první doušky, ale mají na tento nápoj i hezké vzpomínky. „Na studiích jsme burčákem fakticky otvírali semestr, kupovali jsme ho kdekoliv od vinařů po prodejce na ulicích. A pili jsme ho taky kdekoliv, ale nejhezčí to bylo asi na hradbách. Bylo dobře. A dneska už jsem starší osoba a raději ho kupuji už jen od vinařů, konkrétně pana Váni z Mostu,“ řekla Jaroslava Magerová z Příbrami.

NENÍ DŮLEŽITÁ BARVA, ALE CHUŤ

Milovníci burčáku na okrese mají radost, že je jejich oblíbený nápoj zase v prodeji. A na jeho barvu zřejmě nehledí, zájem je totiž o bílý i červený. „Mám rád sladký burčák libovolné barvy. Kupuji ho ve Vinotéce U svatého Václava, kde mě jeho kvalita nikdy nezklamal. Domů si ho ale nekupuji, radši ho piji ve společnosti přátel ve vinotéce,“ říká Tomáš Bílek. Podobně je na tom i Oldřiška Blehová ze Žežic. „Burčák mám ráda jak bílý, tak červený. Radši mám méně sladký s již patrnou známkou alkoholu. Nikdy bych ho nekoupila u stánku u silnice. Zásadně ho kupuji v ověřených vinotékách. Skladuji ho samozřejmě v chladu a otevřený,“ uvedla.

Jsou ale i tací, kteří volí raději svéráznější způsob skladování. „Miluji burčák a většinou ho skladuji v sobě. Kdo se s ním má pořád otevírat a zavírat,“ řekl s nadsázkou Tomáš Slaninka.

Někteří lidé jsou dokonce ochotní pro sklenici riskovat své zdraví „Já třeba burčák miluji, ale před pěti lety jsem na něj získal alergii. Vždy se to projevilo jen tak malinko, ale loni jsem pak napuchnul a oko měl jak boxer po 13 kolech v ringu,“ popsal své trable s burčákem Ondřej Souček. Vetšinou prý po burčáku asi 15 minut v kuse kýchá a smrká. „To sice není žádný med, ale za tu lahodu to stojí,“ dodal.