Zazelenala se již zámecká zahrada, nové stromky i keře dostala mateřská školka i sídliště Horizont.

O víkendu se pracovníci firmy, která výsadbu provádí, dostali i na sídliště Nad Stadionem. V lokalitě tak přibudou desítky nových stromů a stovky keřů.

„Jedná se o druhy s minimální údržbou, vysazené ve sponu, který minimalizuje prorůstání plevelů, které svou výškou do 1 metru zajišťují přehlednost a bezpečnost v území. Jednotlivé druhy se v kompozici opakují, čímž je dosaženo jednoty a harmonie v celém prostoru. V konzultaci s Agenturou ochrany přírody a krajiny byly preferovány druhy domácí či zdomácnělé, a to zejména listnaté, které poskytují útočiště drobným živočichům. Druhy nepůvodních jehličnatých dřevin byly z prostoru s ohledem na jejich stáří odstraněny,“ uvedl k výsadbě v lokalitě Nad Stadionem starosta města Petr Vychodil.

O víkendu se v začaly Nad Stadionem sázet první stromy. „V blízkosti bytových domů byly záměrně volené druhy nižších rozměrů tak, aby nedocházelo ke stínění bytů ve spodních patrech,“ upozornil dále Petr Vychodil.

Lidé se na novou tvář sídliště těší. „Určitě jsem rád, že se konečně dostalo i na zeleň. V poslední době to není tak časté, aby se něco sázelo, spíš se jen kácí. Je fajn, že u nás v Králově Dvoře je to jinak. Už se těším za pár let, až se stromy chytí a trochu poporostou a nám se to tu pořádně zazelená,“ pochvaluje si nové stromky a keře Jan Vacků z Králova Dvora.

Také další obyvatelka města paní Jarmila je s výsadbou spokojená, ale ještě jí prý něco ve městě schází. „Bydlím na sídlišti vlastně od jeho začátku. Jsem tu spokojená, jsem tu prostě doma. Za stromy a keře jsem ráda, komu by se to nelíbilo. Jen bych si teď přála, aby město investovalo ještě u nás do laviček, ať si máme kde poklábosit. To víte, jsem v důchodu a ráda si s kamarádkami venku poklábosíme,“ vysvětluje s úsměvem sympatická důchodkyně Jarmila.