Kvůli špatně sjízdným silnicím měly ve středu a ve čtvrtek problémy nejen osobní vozidla, ale i autobusy příměstské dopravy a sypače, které se snažily zprůjezdnit zasypané komunikace. Na Hostomicku byla určitou dobu i neprůjezdná silnice číslo 114.

„Jednalo se o lesní úsek, kde se nahromadila auta. Stačí když zastaví jeden kamion a další auta pak už stojí za ním. Silnice byla průjezdná, ale byla kluzká. Řidiči museli počkat až tam přijedou sypače. Ty tam dorazily z jedné i druhé strany a ošetřily oba jízdní pruhy,“ uvedl vedoucí provozu Krajské správy a údržby silnic Kladno Bohumil Taraba.

Potom už byla silnice pro auta sjízdná. Silničáři měli v terénu všech čtrnáct posypových vozů, kterým vyjelo na pomoc i jedenáct traktorů s radlicemi. V terénu tak měli veškerou svoji techniku. „Sypače i traktory byly intenzivně v terénu. Jeden ze sypačů nám uvízl ve sněhu v Novém Jáchymově. Po vyproštění berounskými hasiči pokračoval v údržbě vozovek,“ dodal Bohumil Taraba s tím, že v současné době a i v příštích dnech mají nejvyšší stupeň zimní pohotovosti, a to třetí stupeň.To znamená, že jsou čtyřiadvacet hodin nepřetržitě v pohotovosti.

Přestože řidiči jezdili povětšinou opatrně, na mokrém sněhu jim to na mnoha místech regionu klouzalo. „Sníh byl mokrý a těžký. Vyjížděl jsem z Tetína ráno do práce a přestože mám na kolech dobré zimní obutí, cítil jsem, jak mi na sněhu kola prokluzují. Z kopce jsem jel proto raději opatrně. Dělám až do noci, tak jsem zvědavý, co mě čeká na cestě z práce,“ poznamenal s obavami Ivan Trnka.

A i přes opatrnost většiny řidičů došlo v berounském regionu v souvislosti se sněhovou nadílkou k velkému počtu dopravních nehod. Ty se naštěstí obešly bez vážnějších zranění. “Během čtyřiadvaceti hodin jsme byli přivoláni k dvanácti dopravním nehodám, které se odehrály na silnicích berounského regionu. Žádná z nich neměla vážné následky. Všechny dopravní nehody se staly v souvislosti se sněhem,“ konstatovala mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Nepřetržitou šňůru výjezdu mají od středy za sebou také berounští a hořovičtí profesionální hasiči. „Až na výjimky všechny dopravní nehody skončily bez zranění. S lehkým zraněním se odehrála ve Velkém Chlumci. Osobní auto skončilo na vozovce na boku. Řidiče odvezlo vozidlo záchranné služby do nemocnice na pozorování,“ uvedl za berounské profesionální hasiče Milan Provazník s tím, že k další nehodě, při které byl její účastník zraněn, došlo na silnici z Hýskova ve směru na Chyňavu. Osobní vozidlo zřejmě sklouzlo na zasněžené vozovce. Šlo na bok a sjelo do pole. Řidička byla v šoku a skončila s tržnou ránou na ruce.

K náročnějším výjezdům berounských hasičů patřila také nehoda posypového vozu údržby silnic, který hasiči vytahovali z příkopu u místního rybníka ve čtvrtek ráno. „V Novém Jáchymově dole u hospody to na zasněženém povrchu silnice sklouzlo také jednomu autobusu a nárazníkem narazil do plotu. Vyprošťovali ho naši hasiči. Další autobus sjel do příkopu v Chyňavě a narazil do lampy veřejného osvětlení. Cestujícím se nic nestalo. Další autobus naši hasiči vytahovali ve čtvrtek dopoledne s pomocí kladenského jeřábu v obci Drahelčice, kde sjel ze silnice,“ uzavřel výčet výjezdů Milan Provazník.

Kromě dopravních nehod měl mokrý sníh na svědomí také několik stromů. Ty nevydržely tíhu sněhu a šly k zemi. Jeden strom se položil přes polovinu silnice i v Komárově.