„Od středy jsou neprůjezdné ulice U Archivu a Na Dražkách,“ informoval vedoucí odboru dopravy Městského úřadu Beroun Jaroslav Adášek. Obě ulice budou slepé až do 1. června. Motoristům, kteří je využívali jako objížďku uzavřené části Plzeňské ulice, kde je až k odbočce na dálnici D5 jednosměrný provoz, se tak prodlouží trasa. Při cestě z centra města ve směru na Velké sídliště či Králův Dvůr musejí využít objízdné trasy vedené ulicí Okružní, Za Městskou horou a Jungmannova. K dálničnímu přivaděči se řidiči dostanou Kollárovou ulicí.

Uzavření ulice U Archivu je nepříjemné pro obyvatele nedalekého sídliště. „Je to smůla. Byla to pro nás jediná možnost, jak se dostat rychle na dálnici. S výstavbou kanalizace souhlasím. Vím, že je ve městě potřeba. Když ale vidím ty rozkopané ulice a dopravní zácpy, mám hrůzu z toho, jak to bude ve městě vypadat v létě. Už teď je všude spousta prachu,“ poznamenal k uzavírce ulice U Archivu a výstavbě kanalizace Pavel Zítek z Berouna.

Stavební práce na kanalizaci probíhají pouze v koncových částech ulic, a tak jsou obě komunikace včetně místních provozoven dopravně dostupné.